рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Де можна сховатись від спеки: сквери та парки Івано-Франківська

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Пропонуємо пройтись найцікавішими (найдивнішими, найгарнішими) скверами та парками Івано-Франківська, де можна сховатися від спеки.

Сквер Слави

Колись сквер мав назву Повиставова площа. У 1875 році на цій площі відбувалась сільськогосподарська виставка, потім там виступали мандрівні театри і цирки-шапіто. Після Другої світової війни ця територія перетворилась на щось середнє між пустирем та закинутим садом, пише КУФЕР.

У 1946 році радянська влада вирішила відкрити тут меморіальний комплекс в пам’ять про солдатів, які загинули під час війни. Частиною цього комплексу є й братські могили солдатів: після завершення війни їх перепоховали тут, хоча перед цим захоронення були розкидані по місту. Територію реконструювали в 1967 році, тоді ж тут і з’явилась скульптура матері з двома дітьми.

Де знайти: на перехресті вулиць Лепкого та Гаркуші. 

Сквер на вулиці Ґрюнвальдській

Сама вулиця була закладена у 1908 році для того, щоб скоротити шлях від вокзалу до центру міста. Свою назву вона отримала за два роки на честь 500-річчя перемоги у битві 1410 року польсько-литовсько-української армії над хрестоносцями під Грюнвальдом.

Частиною цієї вулиці є сквер, який оновили у 2019 році. Тут облаштували територію, замінили покриття та встановили нові освітлення та лавочки.

Де шукати: біля міського суду, що на вулиці Ґрюнвальдська, 11.

Фото: Центр розвитку міста та рекреації

Сквер на Валах

Нинішнього вигляду сквер набув у 2001 році. Але взагалі цей сквер — пам’ять про колишні оборонні вали та бастіони станіславської фортеці.

Під час будівництву палацу (який розташований поблизу) поруч насипали величезні вали — щоб підняти будівництво над іншими будівлями міста. На валах шириною 30 метрів височіли два бастіони, які були оточені високими дубовими стінами. Проте коли в XIX столітті нова австрійська влада вирішила знести стіни фортеці, аби розширити місто, на вивільненій території розбили новий міський сквер, що тоді називався Гетьманські вали.

Де шукати: у центрі міста, за палацом Потоцьких.

Парк воїнів-визволителів (Піонерський парк)

У цієї території складна історія. Раніше тут продавали худобу, поки у 1920-х ринок худоби не перенесли. Місце залишалось вільним до кінця 1930-х, коли його перейменували на парк маршала Ридз-Смігли. Повноцінним парком його вже зробила радянська влада, яка назвала його Піонерським. В кінці 1980-х його перейменували на честь Воїнів-інтернаціоналістів, які брали участь в Афганській війні. А вже за незалежності він став парком воїнів-визволителів.

Де знайти: між вулицями Сестер Василіянок та Галицької.

Фото: Центр розвитку міста та рекреації

Сквер біля медичного університету

У 2012 році на центральній клумбі скверу встановили пам’ятник Руській трійці (Якову Головацькому, Маркіяну Шашкевичу та Івану Вагилевичу) — між іншим, перший в Україні. Ініціатором спорудження пам’ятника був історик і краєзнавець Богдан Гаврилів.

Де знайти: на вулиці Лесі Українки, поруч із центральним корпусом Івано-Франківського національного медичного університету.

Площа Міцкевича

Одна з найстаріших площ міста водночас одне з найпопулярніших місць для відпочинку. Площу заклали у 1870-х і відтоді вона жодного разу не змінювала своєї назви.

У 1898 році з нагоди святкували 100-річчя від дня народження Адама Міцкевича на площі встановили пам’ятник (хоча поет жодного разу в місті не був). Свого сучасного вигляду він набув у 1930 році: пам’ятник постраждав під час Першої світової війни, тож довелось змінювати п’єдестал та переставити його в інше місце на площі.

Де знайти: між вулицями Грушевського та Лесі Українки.

Сквер біля Вічевого майдану

Сквер вже майже сто років є однією з частин Вічевого майдану, між фонтаном та вулицею Мазепи. Цей сквер був відкритий у 1827 році і назвали Краттерівкою. Краттерівка була першим громадським парком у місті.

Пізніше сквер трохи зменшили, і він став звичайною площею.

Де знайти: розташований на перехресті вулиць Галицької, Бельведерської та Мазепи.

Сквер на вулиці Страчених Націоналістів

Сквер відкрили у 2012 році, під час святкування 350-ї річниці міста. Тоді ж тут звели пам’ятник першій українській церкві у місті, яка раніше знаходилась на цьому місці.

Де знайти: біля ресторану «Fabbrica», поруч з міською Ратушею.

Сквер на вулиці Євгена Коновальця

Сквер облагородили в 2012 році: тоді тут встановили пам’ятник засновнику ОУН Євгену Коновальцю, а також лавочки та вуличне освітлення.

Де знайти: Коновальця, 80.

Сквер Героїв Чорнобиля 

У 2014 році в сквері відкрили пам’ятник «І мертвим, і живим, і ненародженим чорнобильцям Прикарпаття».

Де знайти: на розі вулиць Незалежності та Шухевичів.

Сквер на Молодіжній

Цей сквер був закладений радянською владою у 1950-х. Це друга за розміром зелена зона в місті, після парку Шевченка.

Де знайти: вулиця Молодіжна, між вулицями Парковою, Покутською та Української дивізії.

Фото: Центр розвитку міста та рекреації

Сквер «Первоцвіт»

Цього скверу могло й не бути, адже ця ділянка на Пасічній ризикувала бути забудованою. Проте через активну участь мешканців сквер вдалось зберегти, і в 2016 році його добряче оновили і заново відкрили.

Де знайти: вул. Галицька — Витвицького, 9.

Озеро поблизу школи-ліцею №21 (Озеро з лебедем)

У цього озера є ще одна назва — Цеголка, адже, колись тут був кар’єр, що забезпечував роботу цегельні.

З часом озеро дещо замулилось і засмітилось, проте протягом останніх кількох років (не без зусиль ініціативи фестивалю Сеанс міського сканування), озеро повертає своє значення для містян.

Де знайти: поблизу школи № 21 між вулицями Сахарова і Слави Стецько.

Привокзальний сквер

Сквер неподалік залізничного вокзалу сформувався у 1920-30-х роках. Раніше тут стояли двоповерхові кам’яниці.

Де знайти: знаходиться поруч із центральним вокзалом міста.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

В Одесі затримали 18-річного агента ФСБ, який підірвав авто військового прокурора

В Одесі затримали 18-річного агента ФСБ, який підірвав авто військового прокурора (фото)

Служба безпеки України спільно з Нацполіцією затримали виконавця теракту в Одесі, який за завданням російських спецслужб підірвав автомобіль військового прокурора.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Українські спецслужби атакували нафтостанцію у Краснодарському краї РФ

Українські спецслужби атакували нафтостанцію у Краснодарському краї РФ

Служба безпеки України спільно з силами оборони провела атаку на нафтову інфраструктуру у Росії, вразивши нафтоперекачувальну станцію “Нововеличківська”.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
У Калуській лікарні вперше провели забір органів для трансплантації

У Калуській лікарні вперше провели забір органів для трансплантації

У Калуській центральній районній лікарні вперше здійснили операцію з забору органів від посмертного донора для подальшої трансплантації, що дозволить врятувати життя молодій людині зі Львівської області.

ПЕРЕГЛЯНУТИ