Де погуляти у Львові: куди варто піти

Львів – це кав’ярні, вузенькі вулички, захоплива архітектура та неочікувані страви й наливки. Сюди варто їхати хоча би тому, що такого атмосферного міста в Україні більше нема, бо тут кожен будинок, квартал, провулок дихають історією. Вони зберігають пам’ять про те, що відбулося багато століть тому. Це і створює неповторний шарм, яким зачаровуються туристи, пишуть Версії з посиланням на 24 канал.

Місто Лева – неповторне і якщо ви сюди приїдете хоч раз – то обов’язково захочете повернутися!

Що подивитися у Львові і куди піти погуляти – список найкращих місць

Площа Ринок

Звісно, ми не можемо оминути увагою популярні туристичні місця у Львові, тож почнемо саме з них. Площа Ринок – найвідоміша площа міста, яка розташована в самісінькому центрі. Від неї розходяться вулички, які всіяні різноманітними тематичними кафе та ресторанами. До початку пандемії коронавірусу тут часто можна було почути вуличних музикантів. Вони обов’язково повернуться на львівські вулички після завершення карантину та створюватимуть неймовірну атмосферу стародавнього міста.

Де погуляти у Львові: куди варто піти

Де погуляти у Львові: куди варто піти

Площа Ринок у Львові

Де знайти: площа Ринок розташована в центрі міста.

Ратуша

Чудове місце для того, щоб оглянути центральну частину міста з висоти. Львівська ратуша найвища в Україні, її висота – 65 метрів. Тож з неї добре оглядається місто. Обов’язково завітайте сюди після карантину, щоб насолодитися красивими краєвидами.

Де погуляти у Львові: куди варто піти

Де погуляти у Львові: куди варто піти

Італійський дворик

Затишна місцина у самому серці міста Лева. До початку карантину тут можна було відпочити від гамірних вулиць, наповнених туристами. Зараз вже змінилося. Італійський дворик зачинений. Та й туристів на вулицях не має. Проте віримо, що скоро все буде, як раніше і ми зможемо випити ароматної кави у кав’ярні та послухати джазові чи класичні концерти, які лунатимуть у цьому куточку для відпочинку.

Де погуляти у Львові: куди варто піти
Італійський дворик у Львові

Кращого місця для романтичної фотосесії і не вигадаєш!

Високий замок

Бути у Львові і не піднятися на Високий замок – це як у Києві не побачити Хрещатик. Це найвища точка міста Лева, висота гори – 413 метрів. Колись на ній височів замок. Забудовувати гору почали ще у 13 столітті. Коли замок розбудували і його стало добре помітно з навколишніх територій, то гору почали називати Замковою, або “Високим замком”.

Де погуляти у Львові: куди варто піти

У 17 столітті через Львів пройшли шведські війська, які штурмували твердиню. Відтоді замок почав руйнуватися. І, на жаль, століття за століттям до його збереження ніхто не докладався. Камінням з гори мостили вулиці Львова, розбирали оборонні споруди, щоб будувати у місті кам’яниці. Нині із замкових укріплень залишилася невеличка стіна. А Замкова гора стала одним із найулюбленіших оглядових майданчиків для львів’ян та гостей міста. І це не дивно, адже вид з гори – дійсно неймовірний.

Де погуляти у Львові: куди варто піти

Львівська опера

Опера є однією з найбільш архітектурно виразних пам’яток Львова. Її витончене спорудження дивує жителів і гостей міста неймовірною розкішшю і досконалістю. Як і всі театри, львівська опера зачинена на карантин. Та після його завершення радимо вам обов’язково відвідати її нові прем’єри.

Де погуляти у Львові: куди варто піти

Де знайти: проспект Свободи, 1.

Личаківське кладовище

Зазвичай, кладовища – це не місце для туристів, але це не про Львів. Личаківський цвинтар – не просто місце для поховання, а історико-культурний музей-заповідник. Надгробні скульптури – справжні витвори мистецтва.

Де погуляти у Львові: куди варто піти

Личаківське кладовище у Львові

Найстаріші поховання на Личаківському кладовищі датуються кінцем 18 століття. Здебільшого тут ховали відомих людей. Тут похований польський письменник Артур Гротт та його кохана баронеса Ванда Монне. Також на львівському цвинтарі знайшли свій спочинок Іван Франко, Соломія Крушельницька, Маркіян Шашкевич.

Де погуляти у Львові: куди варто піти

Вже у наш час на цвинтарі поховали активіста Євромайдану Юрія Вербицького та генерал-майора Сергія Кульчицького, який загинув у зоні АТО.

Де знайти: Мечникова, 33.

Палац Потоцьких

Красива будівля у стилі класицизму зведена у 19 столітті. Ініціаторами створення палацу стала відома родина Потоцьких. Раніше на місці палацу Потоцьких був невеличкий мисливський будинок. Наразі палац зачинений на карантин, проте після його закінчення двері знову будуть відриті для відвідувачів.

Де знайти: вул. Коперника, 15

Вірменський квартал

Львів став прихистком вірмен у далекому XIII столітті. Вигнані зі своїх земель, вони шукали новий дім і прибули до Львова. Усі визначні пам’ятки цього народу можна побачити на вулиці Вірменській.

Найвідоміша пам’ятка архітектури – Вірменський собор, зведений ще у 1370 році. Вірменський квартал – один з найстаріших у Львові, розташований поряд з Площею Ринок та проспектом Свободи. Поруч біля Вірменського собору розташований ресторан Mons Pius, який приваблює своїм оранджевим фасадом всіх туристів.

Вірменський собор

Вірменський собор

Де знайти: вул. Вірменська

“Океанаріум Львів”

Наприкінці літа у Львові відкрився підводний світ, який дозволив всім охочим доторкнутися до світу морських мешканців. В океанаріумі можна побачити, як жителі морів та океанів співіснують між собою. Відвідувачі океанаріуму зможуть помилуватись лабіринтами акваріумів різнокольорових риб, черепах, коралів та інших морських мешканців.

Квиток для дітей від 3 до 14 років коштує 150 грн, вхід для студентів коштує 200 грн, а для дорослих 250 грн. Працює океанаріум у понеділко з 10 до 15 години, з вівторка по п’ятницю з 10 по 20 годину, в суботу, неділю та святкові дні з 10 до 20:30 години. Зверніть увагу на те, що каса закривається за пів години до кінця робочого графіку.

Океанаріум відкрився у Львові влітку

Океанаріум відкрився у Львові влітку

Де знайти: проспект Шевченка, 8

Нетуристичні місця Львова

Справжній Львів відкриється, тільки якщо вирватися із замкнутого кола будівель, що примикають до площі Ринок, загубитися серед кривих вуличок Старого міста, не боячись заглядати у дворики й подвір’ячка.

Погуляти біля розкішних вілл

Трамвай № 2 віднесе вас з галасливого центру в тишу старовинних околиць, де серед розкішних вілл настане прозріння: місто може бути тихим.

Де погуляти у Львові: куди варто піти

Вулиця Генерала Чупринки

Вулиця Генерала Чупринки тягнеться від костелу св. Марії Магдалини (нині Будинок органної та камерної музики) до Академіка Рудницького. По ній зовсім не гуляють туристи, напевно, тому вона досі зберегла дух часу і не обзавелась десятками ресторанів і кафе. Колись цей район називався Кастелівка, і його близькість до центру підштовхнула до будівництва нових будинків в кінці XIX століття.

Де погуляти у Львові: куди варто піти
Вулиця Генерала Чупринки

Невгамовна фантазія архітекторів щедро вихлюпнулася на цю вулицю у вигляді безлічі вілл і особняків, побудованих для тодішньої львівської еліти та інтелігенції.

Одна з найбільш примітних будівель – будинок-замок на Генерала Чупринки під номером 50-52. Цікаво те, що особняк і зараз використовується за призначенням – в його квартирах живуть звичайні люди.

Де погуляти у Львові: куди варто піти
Будинок-замок на вулиці Генерала Чупринки, 50-52

Пластиліновий будинок

Творіння сучасних дизайнерів “пластиліновий будинок” нагадує творіння Гауді. Розташований будинок на вулиці Цетнерівка, 16, що недалеко від Личаківського парку. Господарю у спадок дістався абсолютно непримітний особняк, який він віддав на оновлення місцевому архітектору Миколі Сенику. І тепер будівля виглядає абсолютно нереалістично на тлі звичайних польських особняків, і шкода, що про нього мало хто знає.

Де погуляти у Львові: куди варто піти
Пластиліновий будинок у Львові

Де знайти: Цетнерівка, 16.

Університет безпеки життєдіяльності

Львівські університети загалом незаслужено позбавлені уваги туриста. Велична будівля Львівського університету безпеки життєдіяльності схожа на замок, і вона нічим не поступається Чернівецькому університету, який є головною туристичною візитівкою столиці Буковини.

Де погуляти у Львові: куди варто піти

Львівський університет безпеки життєдіяльності

Споруду в середині ХІХ століття зводив той самий архітектор, що й будівлю австрійського парламенту та віденського арсеналу. Тут розміщувався Будинок для інвалідів Галичини, скалічених у війнах. Головний недолік університету як об’єкту для туристів – він працює у закритому режимі, оскільки підпорядковується Держслужбі з надзвичайних ситуацій.

Де погуляти у Львові: куди варто піти

Каплиця при університеті

До карантину сюди можна було потрапити по неділях. На території університету є каплиця, де проводяться богослужіння. Людей, які відправлялися на літургію обов’язково пускали туди.

Де знайти: Клепарівська, 35.

Львівські парки

Парки у Львові – це справжня гордість міста, адже їх дуже багато і всі вони неймовірно красиві. Стрийський парк може здивувати своєю садовою архітектурою, парк “Знесіння” (колишній Цісарський ліс або Кайзервальд) починається з гори Лева і впирається у знаменитий Шевченківський гай – етнокомплекс просто неба, де проводять різноманітні свята та гуляння. Зараз в парках заборонено гуляти у зв’язку з пандемією коронавірусу, проте радимо вам обрати той, куди відправитеся після карантину.

Де погуляти у Львові: куди варто піти

Стрийський парк

Взимку тут добре бродити по засніжених алеях, а влітку – влаштовувати пікніки на пагорбах, з яких відкривається чудовий краєвид на бляшані й черепичні дахи Старого міста.

Де погуляти у Львові: куди варто піти

Парк “Знесіння”

Зовсім невідомий туристам парк – Погулянка. Круті яри, вкриті масивними буками, спускаються з пагорбів вулиці Пасічної. Кращого місця, щоб відпочити від галасливого міста й не вигадаєш.

Де погуляти у Львові: куди варто піти

Парк Погулянка

Оглядові майданчики

Не побачивши місто з висоти, неможливо по-справжньому оцінити його масштаби. У Львові просто необхідно піднятися якомога вище і насолодитися красою флюгерів і дахів.

Ратушна вежа і Високий замок, з яких відкривається краєвид на місто, – занадто банальні, адже у Львові є маса нестандартних місць, звідки місто видно зі свіжого ракурсу.

По-перше, це церква Святих Ольги і Єлизавети, що на розі вул. Городоцька та Степана Бандери. За зовсім невелику суму з оглядового майданчика відкривається абсолютно нестандартний краєвид.

Де погуляти у Львові: куди варто піти

Церква Святих Ольги і Єлизавети

По-друге, альтернатива Високому замку – Лиса гора. З неї, на відміну від розкрученого серед туристів Високого замку, розстеляється фантастична панорама Старого міста, але при цьому абсолютно не заважають дерева. По-третє, можна сходити на оглядовий майданчик Цитаделі.

Де погуляти у Львові: куди варто піти

 

Вулиця з кількома назвами

Починаючи з 2006 року у Львові проходить фестиваль “КіноЛев”. У фестивалю з’явилася своя традиція – до офіційної назви Архівної вулиці стали щорічно додавати ім’я того, кому присвячений черговий фестиваль. Тепер вулиця, крім основної, має ще багато назв: Бергмана, Фелліні, Трюффо, Іллєнка та Параджанова. Відповідні таблички вішають на одній із будівель короткої Архівної вулиці.

Де погуляти у Львові: куди варто піти

Вулиця Архівна у Львові

Де знайти: вул. Архівна (між вулицями Братів Рогатинців та Валовою)

Звісно, це далеко не всі місця у Львові, які варто відвідати і побачити. Бо кожна вулиця міста Лева береже в собі багато таємниць та несподіваних архітектурних творінь – ми лише спробувати показати вам частину з них.

Меморіал Небесної Сотні

На вулиці Кривоноса відкрили перший в Україні Меморіал Небесної Сотні. Його загальна площа – 0,9140 гектарі, меморіальна площа – 550 метрів квадратних. На площі запланована висадка 16 дерев та 584 злакових рослин.

Наразі побудована лише меморіальна стела та три оглядові майданчики. Також встановлено таблички з портретами героїв Небесної Сотні, які гравіровані на нержавіючій сталі. Усього портерів героїв – 107.

У майбутньому планують побудувати другу частину – це міст через вулицю Кривоноса в бік парку Губернаторські вали.

Меморіал небесної сотні

Меморіал Небесної Сотні у Львові

Небесна Сотня Меморіал
Меморіал Небесної Сотні

Відкривайте Львів для себе! Бажаємо гарних подорожей!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!