У музейно-виставковому центрі Калуша жителі та гості міста долучилися до благодійного аукціону вишиванок та етнодефіле. Цим аукціоном вишиванок у місті розпочали відзначення Дня Незалежності.

Вхід до виставкової зали був за запрошенням, яке коштувало 50 гривень. Загалом зареєструвалися 50 запрошених.

Про це пишуть Версії з посиланням на “Вікна”.

До етнодефіле залучили 10 моделей-дівчат, двоє хлопців та двоє дітей. Отож загалом було 14 моделей, які демонстрували глядачам лоти – вишивані сорочки, плаття, плахти, спідниці, аксесуари. Усі вишиті витвори народного мистецтва були машинної вишивки.

Моделі на дефіле крокували під осучаснені народні та гуцульські пісні. Більшість з них – учні Калуської гімназії. Сума лоту коливалася в залежності від виду та якості елементу народного мистецтва. Найдорожчим лотом було вишиване плаття ціною 2 тисячі 600 гривень. Бажаючі придбати ту чи іншу річ мали змогу також торгуватися. Ціна кроку становила 20 гривень. Декілька лотів було продано вже після показу.

Захід проводили з благодійною метою, для збору коштів на підтримку учасника АТО Олега Івахнюка. Він вже три роки бореться із наслідками поранення, отриманого під Попасним. За два роки Олегові зробили понад двадцять операцій. Тривалий час калушанин лікувався в Іспанії. Тепер він вдома, проте йому потрібні гроші на лікування. Однак родичів Олега Івахнюка не було серед присутніх благодійного аукціону вишиванок. Управління культури національностей та релігії зазначають, що аукціон вишиванок пройшов успішно. У підсумку продали 15 лотів, хоч їх загальна кількість ­– 118. На благодійну мету зібрали 6 тисяч 495 гривень, які передадуть Олегу Івахнюку на лікування.

Захід організували за сприянням міського голови Ігоря Матвійчука.