Метою поїздки  було ознайомлення  із результатами діяльності однієї з перших об’єднаних громад на теренах України –  Печеніжинської об’єднаної територіальної громади Коломийського району.  Про це пишуть Версії з посиланням на Вінницьку обласну раду.

Зустріч з гайсинчанами  провели заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів влади Печеніжинської ОТГ Михайло Стефанюк   і секретар ради  Олександра Дудінчук. Вони ознайомили наших посадовців із структурою об’єднаної громади, зазначивши, що до її складу входять 9 населених пунктів, у яких проживає близько 19 тис. осіб. У всіх населених пунктах (окрім Печеніжина, де діє селищна рада) є свій староста, а також діловод,  які сприяють жителям села у підготовці документів, що подаються до селищної ради, допомагають в оформленні та отриманні адміністративних і соціальних послуг. В селищній раді працюють 6 відділів, які по лінії виконавчої влади координують свої дії не із структурними підрозділами    райдержадміністрації, а з відповідними департаментами облдержадміністрації. В об’єднаній громаді працює центр надання адміністративних послуг.  В бюджетних установах працює близько 400 осіб.

Більшість населення Печеніжинської ОТГ займається сільським господарством. У несільськогосподарських секторах економіки функціонує близько 30 суб’єктів. Серед них переважають невеликі фірми, які займаються торгівлею, промисловістю, транспортом та будівництвом. На території громади зареєстровано 120  приватних підприємців, у яких роботу отримує близько 400 осіб. Після об’єднання було повністю збережено мережу освітніх закладів та закладів культури. В цілому місцеві самоврядці відзначають якісні зміни, які відбулися після процесу об’єднання. Варто зазначити, що видатки бюджету за І півріччя 2016 року склали майже 25,0 млн.грн. Це значна сума, яка дозволяє утримувати школи та дошкільні установи, заклади культури, спорту   та забезпечувати благоустрій у всіх селах громади.

Рівень розвитку кожного населеного пункту має позитивні зміни, адже вкладаються кошти відповідно до потреби кожного села, а не тільки центру громади, чого наразі побоюються керівники громад нашого району.

Поїздка з вивченнч досвіду до громади, що має вже свій власний певний досвід  у процесі децентралізації, дала змогу гайсинським посадовцям  у живому спілкуванні отримати відповіді на всі питання, адже процес об’єднання – явище нове, що потребує вивчення.