рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Депутат Івано-Франківської облради Юрій Романюк вважає, що зараз головне скинути режим Януковича

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Депутат, голова фракції «Батьківщина» в обласній раді Юрій Романюк – чи не єдиний українець, проти кого було розпочато судове засідання через пост у соціальній мережі. Нагадаємо, судилися з народним обранцем активісти «Молодих регіонів». Вони вимагали визнати недостовірною інформацію про можливу участь організації «Молоді регіони» у замінуванні корпусу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, опубліковану на персональній сторінці у Facebook. Крім того, Юрій Романюк мав сплатити одну гривню моральної шкоди. Депутат назвав судовий процес не юридично-правовим, а політично-інквізиційним. Юрій Романюк залишився вірним собі, пообіцявши регіоналам «вухо від оселедця, а не своє вибачення та спростування».

З паном Юрієм кореспонденти ДК зустрілися на вул. Січових Стрільців. Народний обранець з сумом оглядав дорогу, яка нині радше нагадує решето. «Ця вулиця – обличчя Коломиї. Спочатку у місті треба зробити дороги, щоб люди не ламали на ній ноги-руки», – переконаний Ю. Романюк. Саме про благоустрій Коломиї, а також про підписання сланцевої угоди та перспективи вступу в ЄС говорили в ексклюзивному інтерв’ю.

«ЧЕРЕЗ 10–15 РОКІВ УКРАЇНА ЗМОГЛА БИ СТАТИ ЕКСПОРТЕРОМ ГАЗУ У ЄВРОПУ»

– Минулого тижня відбулася сесія обласної ради, де було затверджено проект угоди від України компанією «Шеврон Юкрейн Б.В.» та ТзОВ «Надра Олеська» про розподіл вуглеводнів, які планують видобувати у межах ділянки Олеська на території Прикарпаття. Підтримали рішення 62 депутати. Ви часто у ЗМІ висловлювали обурення щодо цього проекту. Яким же було Ваше рішення на сесії – «за» чи «проти» сланцевої угоди?

– Особисто я не брав участь у голосуванні. Спеціально покинув сесійну залу, щоб потім ніхто не міг маніпулювати, що Романюк був і голосував за сланцевий газ. Я проти цієї угоди. Бо документ у цій редакції є антидержавним та не передбачає захисту інтересів Прикарпаття. Зарано обласна рада підтримала цю угоду.

Зараз ще постає питання, чи взагалі дадуть нашій області ті 10% прибутку. Ця концепція нібито спрацювала на словах міністра України Едуарда Ставицького. Він підтверджує, що цього тижня Верховна Рада проголосує та внесе зміни до Бюджетного кодексу. Тоді гарантовано в угоді, що від української частки 10% нараховуватимуть у бюджет області.

– 10% прибутку – це належна компенсація прикарпатцям за надання території для видобутку сланцю?

– Компенсації людям не буде жодної. Це компенсація не за шкоду. Ці кошти перераховують області для соціально-економічного розвитку. Я переконаний, що сланцевий газ видобувати необхідно. Якщо країна має поклади сланцевого газу та можливість інвесторів їх видобувати, то, безумовно, є сенс. Тим більше, враховуючи становище, в якому перебуває Україна. Нині ми повністю залежні від російського газу. Тому видобуток сланцевого газу – позитивне явище. Але те, в який спосіб його планують видобувати на території Олеського та Юзівського родовищ, Україна виглядає плачевно беззахисною.

– Які переваги зможе отримати держава від видобутку сланцевого газу, окрім позбавлення тиску Кремля?

– Нині навіть прем’єр-міністр України Микола Азаров каже, що Росія неправильно продає газ, не бажаючи змінити угоду, підписану 2009 року. Це призвело до того, що Україна вже удвічі скоротила закупівлю російського газу. А в найближчі роки з видобутком сланцевого газу та у зв’язку з переведенням усіх котелень на вугілля, запасів якого в країні достатньо, в перспективі зможемо відмовитися від імпорту російського газу. Думаю, що через 10–15 років при умові заощаджень Україна вже сама зможе стати експортером газу.

– Противники видобування сланцевого газу в Україні часто говорять про екологічну небезпеку, пов’язану з цим процесом…

– Технологія сланцевого газу теоретично несе екологічну небезпеку. Але в руках фахівців ця технологія може приносити користь. За останні десять років видобуток сланцю не призвів до катастрофічних екологічних наслідків у світі. Звісно, потенційна небезпека присутня і вона може статися у будь-який момент. Тим більше, у густонаселених регіонах, таких як Івано-Франківщина та Львівщина. Але якщо «Шеврону» вдасться застосувати і дотриматися екологічної технології, то ступінь цього ризику зменшується до нуля.

«МІСЬКИЙ ГОЛОВА, ЯКИЙ ХОЧЕ ПРАЦЮВАТИ, ЗАВЖДИ ЗНАЙДЕ ПІДТРИМКУ…»

– Пригадується, як у своїй передвиборчій кампанії чинний мер Коломиї Ігор Слюзар заявляв, що знає, як розвинути туристичний потенціал міста. Наразі, окрім проекту реконструкції площі перед Писанкою, жодних дій та пропозицій не здійснено. На Вашу думку, чи потрібна Коломиї реконструкція площі? Та яким чином можливо залучити туристів до міста?

– Не думаю, що колосальні витрати на реконструкцію площі перед Писанкою стануть тим магнітом, який призведе до покращення туристичної привабливості міста. Для залучення туристів, у першу чергу, потрібно не площу реконструювати, а відремонтувати дороги і тротуари. Починати треба з найменшого. При цьому безгрошів’ї братися за реконструкцію площі перед Писанкою, а не будувати басейн для дітей, які 20 років його не бачили, то це, як мінімум, нерозумно. Використати той мільйон гривень можна більш раціонально. Я тривалий час з цього приводу дискутував. Але мене влада не почула. Краще за цей мільйон полагодити вулицю Січових Стрільців.

– Торкнулися теми басейну в Коломиї. Чи зверталися Ви, як депутат обласної ради, до очільників області, щоб вони посприяли у вирішенні цього питання?

– Протягом останніх трьох каденцій я виступав з трибуни щодо басейну десь п’ятнадцять разів. Всі махають головою і кажуть: так, це проблема. Але це все тільки, щоб заспокоїти Романюка. Ніхто в обласній раді не хоче розв’язувати цю проблему.

Спочатку місцева влада має вирішити для себе, який басейн хоче у місті. Зараз у ратуші є дві діаметрально протилежні точки зору: одні кажуть, що треба будувати новий басейн, бюджетною вартістю 17–20 мільйонів гривень, інші – ремонтувати за 2,5 млн. гривень старий басейн. Понині вони не можуть вирішити, що треба робити. У результаті, нічого не робиться. То чим у цій ситуації може допомогти обласна рада?

На мою думку, треба невеликими сумами розпочати реконструкцію старого басейну. До весни його можна було б відкрити. Після запуску цього басейну можна розпочати будівництво нового. Він мав би бути сучасним, олімпійського зразка. Його довжина мала би становити 50 метрів.

– На коломийську футбольну команду «Карпати» витрачають більше мільйона гривень на рік. Зараз це чи не найбільші витрати на футбол серед аматорських команд області. Чи необхідні такі витрати місту, коли інші види спорту не отримують належного фінансування?

– Керівництву витрачати такі шалені кошти виключно на футбол – нерозумно. Команда й так нічого знаменного місту принести не зможе. Тим паче, що інші види спорту зараз на піку бідності. Не може місто витрачати мільйони на футбол та жодної копійки не давати на інші види спорту. В чому тоді користь такого фінансування? В тому, що задоволеними будуть лише 15–20 осіб? А як тоді забезпечити інтереси тисячної громади міста? Хіба поставити на них крапку.

– Мер Ігор Слюзар скаржиться ЗМІ на депутатський корпус. Каже, що депутати не дають йому повноцінно працювати…

– Мер, який хоче працювати, зможе завжди знайти підтримку однодумців у міськраді. Очільник не має права створювати проблеми на рівному місці. Якщо діяти методом «ламання хребтів» та нав’язувати виключно свою точку зору, не дослухаючись до депутатського корпусу, то згоди та повноцінної роботи не буде ніколи.

– Чи часто Ігор Слюзар звертається до Вас за допомогою у вирішенні якихось питань?

– Буквально на останній сесії облради мер просив підтримати рішення комісії щодо питання розподілу субвенцій і дотацій місту. Депутати облради завжди стараються допомогти місту. Ми ж не вороги.

«ЗМІНА ПОГЛЯДІВ ТЕПЕРІШНЬОЇ ВЛАДИ – ЗАСЛУГА ПУТІНА»

– Несподівано для багатьох Віктор Янукович розвернув Україну на шлях реальної інтеграції з Європою та вступив у гострий конфлікт з Кремлем. Яким, на Вашу думку, буде результат України на листопадовому саміті ЄС у Вільнюсі?

– Все зводиться до того, що Україна має вітати зміну поглядів теперішньої влади. Це не заслуга Партії регіонів. Це заслуга президента Росії Володимира Путіна, який своєю тупою політикою довів українцям, що їхнє місце не у Митному союзі, а все ж таки у ЄС. Це виключно заслуга Путіна. Тому нам залишається лише подякувати імперським шовіністам. Ось така іронія долі.

Янукович не збирався йти у Європу. Його змусили обставини, зокрема позиція Кремля. Він та його оточення зрозуміли, що у цьому векторі діяльності є позитив. Тому в принципі вони готові підписати угоду. Єдиний пункт, який їх не влаштовує, це звільнення Юлії Тимошенко. Тому понині невідомо, чи це зобов’язання виконає Янукович. Відповідно, невідомо, чи асоціація буде підписана.

Факт підписання угоди з ЄС ще нічого не принесе Україні. На листопадовому саміті лише підпишуть протокол про намір вступу в ЄС. Цей документ означає, що Україна колись у майбутньому можливо приєднається до ЄС. Але якщо з початку 2014 року команда Януковича продовжить дерибанити державний бюджет, робитиме відкати на тендерах, то Україна не зможе наблизитись до Європейського Союзу.

– Чи щось зміниться в Україні після 29 листопада?

– Нічого не зміниться. У країні як крали, так і крастимуть, як брали хабарі, так і братимуть.

– Коли тоді українцям чекати змін?

– Коли на це буде політична воля керівництва держави. Поки Банкова не захоче щось змінити, то нічого не буде. Підписати асоціацію – це одна річ, а виконувати вимоги ЄС – зовсім інше. Це треба закочувати рукави та важко працювати.

– Чи можна зараз говорити про можливе звільнення Юлії Тимошенко?

– Все покаже час. Щоб підписати угоду з ЄС, Янукович повинен звільнити Юлію Володимирівну до 15 жовтня. Саме тоді Кваснєвський та Кокс звітуватимуть перед ЄС, чи Україна сумлінно виконала взяті на себе зобов’язання щодо виконання вимог. Чи виконає Янукович це до 15 жовтня, чи заявить про це вже на саміті у Вільнюсі – невідомо.

– Днями Ви теж висловили свою позицію щодо підписання угоди, вивісивши прапор ЄС на балконі свого будинку.

– Цим вчинком я хотів демонстративно показати, що Коломия завжди буде європейським містом. Бо наше місце не у Митному союзі, а виключно в ЄС. Я хочу переконати міську владу, щоб поряд з державним прапором вивісили на коломийських будівлях стяг ЄС. Це переконає коломиян та гостей міста в тому, що вони знаходяться в Європі. Туристи, приїжджаючи до Коломиї, бачитимуть, що потрапили у європейське місто. Вони можуть з цим погоджуватися або не погоджуватися. Але підсвідомо Коломия у їхній пам’яті закарбується, як європейське місто. Я не сумніваюся, що 70–80% коломиян виступають за Європейський Союз.

– Кого бачите потенційним кандидатом на пост Глави держави на майбутніх президентських виборах?

– Я неодноразово заявляв, що мені все одно, хто з опозиціонерів стане президентом України. Чи це буде Арсеній Яценюк, чи Юлія Тимошенко, чи Віталій Кличко. Головне, щоб президентом знову не став Янукович. Думаю, що вся демократична Україна підтримуватиме опозиційного кандидата. У нас нема іншого вибору. Нам потрібно скинути режим Януковича.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

В Івано-Франківську фіксували підвищення рівня забруднення повітря

В Івано-Франківську фіксували підвищення рівня забруднення повітря

В Івано-Франківську фіксували підвищення рівня забруднення повітря – унікальне поєднання високої вологості та відсутності вітру створило несприятливі умови для розсіювання шкідливих речовин у повітрі обласного центру.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
За вихідні в Івано-Франківську виявили 7 водіїв з ознаками сп'яніння

За вихідні в Івано-Франківську виявили 7 водіїв з ознаками сп’яніння

Патрульна поліція Івано-Франківська посилила контроль за нетверезими водіями на дорогах міста та зафіксувала низку серйозних порушень, включаючи затримання водія, який керував автомобілем у стані сп’яніння, вже будучи позбавленим відповідного права.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
діти ВПО

Світло пам’яті: в Івано-Франківську діти ВПО створили свічники для вшанування загиблих захисників України (фото)

В Івано-Франківську діти ВПО разом із батьками вшанували загиблих захисників України. Протягом тижня в просторі БФ «Відроджені єднанням» вони створювали символічні свічники, аби 24 лютого засвітити свічки пам’яті перед портретами…

ПЕРЕГЛЯНУТИ