1

Інавгураційне засідання розпочалось із виконання гімну та благословення декана Рогатинського УГКЦ о.Дмитра Бігуна та священика УПЦ КП о.Михайла Благого.

Відтак  голова районної виборчої комісії Галина Олійник озвучила офіційні результати виборів до місцевих рад. Вона повідомила, що депутатські мандати отримали дев’ять політичних сил, а саме: «Солідарність», «Громадянська позиція», Українська партія, ВО «Батьківщина», Українська Народна Партія, «Воля», «Українське об’єднання патріотів УКРОП», ВО «Свобода», Народний Рух України. Усім депутатам вручили посвідчення.

Загалом балотувалось 13 партій та 410 кандидатів. Цьогоріч, як зауважила Галина Дмитрівна, вибори відбувались за абсолютно новою для України системою, тому 16 округів не матимуть у районній раді свого представника. Це округи із центрами у Рогатині, Букачівцях, Бабухові, Васючині, Вербилівцях, Верхній Липиці, Кліщівні, Дичках, Козарах, Конюшках, Лук.-Вишнівському, Пукові, Путятинцях, Фразі, Потоці, Чесниках. У той же час, є округи, що матимуть по 2 депутати. Це: Липівка, Воскресинці, Данильче, Нижня Липиця, Помонята, Світанок, Чагрів, Чернів, Уїзд, Явче. Також голова районної виборчої комісії повідомила, що у районній раді сьомого скликання є «депутати-ветерани», адже Марії Марунчак громада довірила вшосте, а Ігорю Ящуку – вже всьоме представляти інтереси виборців.

З числа депутатів облради президію у складі Михайла Винника, Богдана Денеги, Ігоря Третяка, Олега Вовкуна та Василя Трача.

Найбільш цікавим моментом сесії стало обрання голови районної ради та його заступника. З огляду на те, що минулого тижня представники «Громадянської позиції», Української партії, ВО «Батьківщина», ВОЛІ та «УКРОПу» оприлюднили угоду про створення депутатської більшості, яка підтримує на посаду голови районної ради Романа Гринишина («Громадянська позиція») та на посаду заступника Олега Вовкуна (ВО «Батьківщина». А питання про те, кого підтримають депутати чотирьох інших політичних сил, залишалось відкритим.

Депутат районної ради Богдан Денега, як і передбачалось, запропонував на посаду голови Романа Гринишина,  повідомивши, що його кандидатуру підтримали також БПП «Солідарність» та Українська Народна Партія. Після цього Роман Дмитрович озвучив депутатам своє бачення розвитку району та розповів про себе. Відтак відбулось таємне голосування. За його результатами перемогу здобув Роман Гринишин, якого підтримало 38 депутатів, сім осіб – проголосували «проти».

Склавши присягу новообраний голова вніс пропозицію про обрання заступником Олега Вовкуна, голову районної організації ВО «Батьківщина», депутата районної ради трьох скликань, заступника голови районної ради V скликання. Його підтримали 42 із 44 присутніх на момент голосування депутатів.