Йдеться про ліквідацію Косівського районного центру соціальної реабілітації для дітей-інвалідів та створення на його базі комунального закладу, який буде повністю підконтрольний райраді, пишуть Версії.

Державний заклад – Косівський районний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів – був створений в 2011 році рішенням місцевої РДА.

Там проходять реабілітацію діти з усього району, багато з них після реабілітації інтегровано в навчальний процес загальноосвітніх шкіл району. В 2013 році закладу було передано керівництвом ОДА автомобіль для поліпшення надання реабілітаційних послуг, адже багато вихованців Центру проживають у віддалених селах району.

Прикарпатка Наталія Мосейчук, матір хворого на важку форму ДЦП Валентина розповідає, що Центр допомагає її сину боротися з недугою.

«У мого сина ДЦП, він повністю залежить від нас, тому потрібна допомога постійно. У цьому центрі Валентин навчився самостійно тримати ложку, працівниці його навчили самостійно їсти. Великий плюс – ми почали тут повзати, сидіти на колінах. Кожного дня, коли дитина приходить додому розповідає віршики, хвалиться, що робить аплікації. Ми не уявляємо, що б ми робили, якби не було такого центру», – зазначає Наталія Мосейчук.

Наразі центр відвідує всього 16 дітей. Хоча хворих в Косівського районі нараховується більше 400. Багато з них охоче сюди б ходили, але ось прийняти їх не можуть – приміщення занадто мале. Директор Центру розповідає, що неодноразово звертався до місцевих депутатів подумати про розширення, але замість цього районні обранці вирішили і взагалі закрити заклад.

«В мене на руках порядок денний наступної сесії районної ради в якому ми внесені 11 питанням, питання звучить про ліквідацію Косівського районного центру реабілітації дітей у зв’язку зі створенням комунальної установи. Законних об’єктивних підстав для нашої ліквідації немає», – каже Андрій Линдюк, директор Косівського районного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

Крім того, Андрій Линдюк розповідає, що раніше в Центр неодноразово навідувалися депутати і вимагали «відкати» від суми, яка щорічно виділяються з райбюджету на заклад. Він – відмовив, і написав заяву в Генеральну прокуратуру. Тож припускає, що ліквідація закладу пов’язана з відмовою платити.

«Основна причина чому нас ліквідовують в тому, що ми не беремо участі в різних корупційних схемах, які відбуваються в нашому районі», – розповідає Андрій Линдюк, директор Косівського районного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Керівництво Косівської райради про цей факт знає – але ось зв’язку між ним і ліквідацією – не вбачає.

«Якщо такі ганебні факти мали місце, то ті депутати, котрі десь хочуть наживатися на горі дітей – будуть покарані і про це буде повідомлено публічно, навіть, я готовий повідомити про це на сесії районної ради», – запевнив голова Косівської районної ради Павло Ванджурак.

Додамо, за фактом вимагання в Генпрокуратурі ще в минулому році відкрили кримінальне провадження. Однак, поки триває розслідування заклад можуть ліквідувати.