рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Депутати Івано-Франківської міськради проти ратифікації Стамбульської конвенції: що каже експертка

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Івано-Франківська міська рада підтримала звернення депутата Ярослава Дубаса до Верховної Ради та Кабміну не ратифіковувати Стамбульську конвенцію. Дубас під час виступу аргументував це тим, що “Україна має ввійти в Європу з просімейним, християнським обличчям, захищати жінок та сім’ї”.

Звернення депутат зачитав на 18 сесії міської ради VIII демократичного скликання.

Зі слів Ярослава Дубаса, якщо депутати Верховної Ради затвердять Стамбульську конвенцію, то “введуть у законодавство нетипові для країни поняття”.

“Ми маємо ввійти в Європу з просімейним, християнським обличчям. Ми повинні змінювати наше національне законодавство стосовно захисту жінок, щоб наші сім’ї були захищені, і створювати в Україні умови для того, щоб не було дискримінації. Деякі міжнародні акти вводять в наше законодавство поняття, які є нетипові для нас. Це — поняття гендеру, гендерної ідентифікації, гендерної самоідентичності, популяризації визнання сексуальної орієнтації й зобов’язання викладати ці всі поняття у школах, інститутах, захищати на всіх рівнях. Ми вчергове закликаємо ввійти в цей процес з християнським обличчям, захищати наших жінок, сім’ї”, — сказав Ярослав Дубас.

Повний текст звернення можна прочитати тут. Рішення підтримали 34 депутати.

Голова громадської організації “Д.О.М.48.24.” Наталія Вишневецька у коментарі кореспондентові Суспільного сказала, що поняття стать і гендер розділяють у багатьох країнах.

“Гендер — це те, що суспільство вимагає від людини певної статі, як вона має поводитися. У Стамбульській конвенції на одній-єдиній сторінці згадується слово гендер у тому контексті, що допомога має надаватися незалежно від гендерної ідентичності”, — розповіла Наталія Вишневецька.

З її слів, конвенція “ніяк не регламентує родину, шлюб, одностатеві шлюби”.

“Стамбульську конвенцію розробляли й українці також. Україна підписала цю конвенцію, і це взагалі дивно, що країна підписує, а потім її не ратифікує. Це — законодавчий акт, який посилює відповідальність у сфері протидії домашньому насильству. На жодні інші акти вона не впливає. Вона вимагає від держави створення більшої кількості притулків, виплати матеріальної допомоги постраждалим від насильства, створення єдиного вікна для постраждалих, посилення відповідальності”, — пояснює Наталія Вишневецька.

Вона каже, що питання “руйнування сім’ї”, про яке сказав Ярослав Дубас, стосується Стамбульської конвенції лише в одному сенсі.

“Коли постраждалі звертаються, то перше, що намагаються зробити деякі служби, — помирити. Навіть поліцейські починають мирити. А мирити без проходження корекційної програми — це безглуздо і неефективно. Якщо розглядати з тієї точки зору, що кривдників притягатимуть до відповідальності незалежно від того, чи є заява, чи ні, то так, це розбиває родину. Але чи є нормальною родина, де батько б’є, ображає чи кричить на дружину, а дитина це все бачить. Це — велике питання, що краще: така родина чи взагалі без родини”, — сказала керівниця “Д.О.М.48.24.”.

З текстом Стамбульської конвенції можна ознайомитися тут.

25 листопада на Вічевому майдані в Івано-Франківську під час акції “16 днів проти насильства” учасники громадської організації “Д.О.М.48.24.” підготували звернення до президента Зеленського з проханням ратифікувати в Україні Стамбульську конвенцію, яка має захищати жертв домашнього насильства, а також тих, хто стає свідками.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Уряд виключив Долинський індустріальний парк з державного реєстру

Кабінет Міністрів України прийняв рішення про виключення чотирьох індустріальних парків, включаючи “Перший еко-індустріальний парк” міста Долина на Івано-Франківщині, з офіційного реєстру через невідповідність законодавчим вимогам щодо функціонування таких об’єктів.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Коломийський оперний співак Микола Губчук виступив на відкритті українського балу у Відні

Коломийський оперний співак Микола Губчук виступив на відкритті українського балу у Відні (відео)

Микола Губчук, художній керівник Коломийської філармонії імені Олександра Козаренка, відкрив своїм виступом Віденський український бал, який цьогоріч був присвячений збору коштів для реабілітаційного центру в Бережанах.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Фінансові ризики під контролем з «Досьє ділової репутації»

Ведення бізнесу вимагає не лише реалізації стратегії та фінансової дисципліни, ай здатності реагувати на ризики. Одним з важливих кроків у захисті своєї справи є перевірка контрагентів. Для цього існує сервіс…

ПЕРЕГЛЯНУТИ