Незаконний улов
Проводячи рибоохоронний рейд протягом суботи і неділі 28-29 жовтня 2017 року на Пруті, держінспектори виявили кілька порушень правил рибальства, пов’язаних з незаконним виловом “червонокнижної” марени.

Про це пишуть Версії з посиланням на прес-службу Управління Державного агентства рибного господарства у Івано-Франківській області.

Так, в суботу 28 жовтня о 22 год. на Пруті біля Снятина виявлено рибалку (мешканця цього районного центру), в садку якого було три “червонокнижних” рибини – марени звичайні. І хоч порушник ловив рибу вудкою, проте через свою нерозбірливість таки заробив адмінпротокол за ст. 90 КУпАП.

Своїми діями чоловік завдав збитків на суму 990 грн. А ще суд накладе на порушника штраф від 340 грн. до 510 грн. Таким чином, нічна риболовля обійдеться рибалці сумою від 1330 до 1500 грн. за незаконний улов вагою 450 г.

Червонокнижна марена в садку

Незаконний улов

Три мешканці с. Устя Снятинського району на автомобілі прибули на Прут для риболовлі. Щоб забезпечити собі добрий улов вони вирішили не гратися на березі вудками, а ловити серйозно: мали дві сітки по 30 м, надувний гумовий човен та рибальські гумові чоботи-заброди. Місце також вибрати добре: на момент зустрічі з рибоохоронцями вже встигли піймати вісім “червонокнижних” марен та чотири підуста. Улов потягнув на 4,2 кг. Але додому браконьєри рибу не довезли…

Їхні зусилля оцінили держрибінспектори: складено 3 адмінпротоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства). Сітки, човна, чоботи-заброди та рибу вилучено. Сума нарахованих збитків складає 2776 грн.

Матеріали справ на 3 браконьєрів передано до суду, який визначить розміри штрафів кожному: від 340 грн. до 680 грн. Певно, що човна та чоботи-заброди буде конфісковано. Отже, кожен браконьєр у цій справі сплатить понад тисячу гривень в бюджет держави.

Браконьєрські знаряддя та улов

В улові - червонокнижна марена

Вилучені сітки

Засоби браконьєрства: човен та чоботи-заброди