Зміни, які торкнулися населені пункти – очевидні – освітлення вулиць, відкриття садочка, школи, заміна вікон і дверей на енергозберігаючі та багато інших фактів, які свідчать про користь від об’єднання. Про це пишуть Версії з посиланням на ТРК РАІ.

Білоберізька обєднана територіальна громада – перша в області, яка вирішила піти на експеримент і об’єднатися. 2 жовтня 2015 року 4 населені пункти об’єдналися і вже понад рік живуть за новими законами. І хоча у бюджетний рік за новим розподілом одразу вони не потрапили, адже вибори провели у березні 2016, та завдяки клопотанню народного депутата від їхнього округу Юрія Солов’я, вдалось отримати субвенцію із держбюджету на розвиток соціально-економічної сфери Білоберізької ОТГ.

“Він відстоює нашу громаду, так як ми попали в небюджетний рік, не мали ніякої інфраструктурної субвенції, з держави нам не надходило жодих коштів. Він поклопотав перед урядом і нам виділили 1 350 000 гривень соц.економічного розвитку”, – розповів Дмитро Іванюк – голова Білоберізької ОТГ.

За ці гроші вдалося зробити багато. Перш за все покращили умови навчання в школах. У селах барвінків та Хоровцеве замінили вікна на енергозберігаючі. Так само санвузли з вулиці перенесли всередину, тепер туалети новенькі, комфортні, а також для дітей є тепла вода.

Так само у вересні минулого року відкрили у Білоберізці пришкільний інтернат, там поставили для діток душову кабіну, а ще за кошти субвенції обладнали школу, докупили все необхідне обладнання та добудували дитсадок – теремок.

Враховуючи те, що громада села Устеріки відмовилася від отримання коштів, які вони могли використати на перекриття даху їхнього дитсадка, то за ці гроші ще й поставили вуличні ліхтарі по дорогах трьох населених пунктів. Довели до пуття також сільську раду, придбали техніку, набрали нових цінних кадрів.

Та у сільського голови ще багато планів на відродження Білоберізької ОТГ – в першу чергу, це – зробити дороги, створити добровільну пожежну охорону та продовжити розвиток освітніх закладів.

Окрім  власних коштів, які цього року громада уже має (а це понад 16 мільйонів гривень), селяни сподіваються на підтримку свого народного депутата – Юрія Солов’я, який уже поклопотав у Верховній раді щодо виділення громаді коштів в рамках державних субвенцій.

Наразі нардеп спільно з Білоберізькою ОТГ також готують проект під назвою «Школа майбутнього», який буде спрямований на забезпечення шкіл об’єднаних територіальних громад новітньою цифровою технікою.