mercedes-diplomat-star[1]

Згідно Законопроекту № 3 806 від 22.01.2016 «Про внесення змін до статті 374 Митного Кодексу України» Кабмін пропонує звільнити від сплати податків при ввезенні легкових автомобілів працівників дипломатичних і консульських служб України, які працювали за кордоном. Нагадаємо, подібний порядок існував, але його скасували у зв’язку з тим, що він використовувався для незаконного ввезення автомобілів в нашу країну.

Зокрема, проектом запропоновано дозволити привозити один легковий автомобіль працівникам дипломатичної служби України, якщо вони придбали машину під час перебування за кордоном у довготермінових відрядженнях та проходження дипломатичної служби. При цьому вони повинні працювати за кордоном не менше двох років (або один рік, якщо трудяться в державі з важкими кліматичними умовами). У попередньому порядку безмитного ввезення дипломат повинен був працювати один рік незалежно від країни.

Крім того, законопроектом 3806 пропонується обмежити вартість транспортного засобу 30 відсотками (раніше – 50%) від його загальної зарплати, виплаченої за час його перебування за кордоном. Крім того, пропонується обмежити можливість ввезення транспортного засобу лише легковиками (раніше можна було ввозити мотоцикли, вантажівки і т.д.).

У Кабміні вважають, що описаний у проекті порядок надання пільг не сприятиме корупції при ввезенні автомобілів в нашу країну.