Основною рушійною силою у нашій державі є молодь. Нині з молодими людьми необхідно більше працювати й приділяти їм чималу увагу. Важливо серед них розвіювати міфи, ламати стереотипи й доводити, що незалежно від того, де ти живеш, чи на сході, чи на заході країни – ми одне ціле: єдина нація, одна держава. На цьому у коментарі наголосив голова Нижньовербізької територіальної громади Ярослав М’якущак, пишуть у пресслужбі Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.
За його словами, саме це мотивувало на початку року організувати візит для дітей зі Слов’янська Донецької області до його громади. Метою поїздки було знайомство з традиціями і звичаями Прикарпаття, патріотичне виховання молоді, популяризація фактів історії минулого.
Голова громади наголосив, що велика заслуга цьому належить депутату Нижньовербізької сільської ради Володимиру Мицаку.
«До нас звернувся депутат сільської ради з ініціативою організації візиту дітей зі Слов’янська. Ми, звісно, підтримали цю ідею. Хотіли, аби дітки з Донеччини приїхали до нашої громади, щоб вони побачили наші традиції, відчули наші сімейні цінності. Ми зібрали позачергову сесію, виділили для цього необхідні кошти. До того ж фінансово допомагали й наші меценати, місцеві підприємці, священники. Хочу висловити подяку Володимиру Мицаку, о. Михайлу Дзюбі, о. Юрію Ужитчаку, депутатці обласної ради Інні Копильчук та всім, хто долучився до організації цього заходу», – зазначив очільник ТГ.
Ярослав М’якущак розповів, що зі Слов’янська приїхало 23 дитини та ще три педагоги. «Попри той не спокій, що нині є на Сході України, важливо підтримувати дітей, які там проживають. Чужих дітей не буває. У складний для нашої країни час ми повинні об’єднуватись і підтримувати одне одного! Важливо розвіювати всі можливі міфи, що дестабілізують нормальні відносини у середині держави», – підкреслив Ярослав М’якущак.
Ініціатор заходу, депутат сільської ради Володимир Мицак розповів, що, будучи на cвято Покрова Святої Богородиці в Києві, зустрів відомого громадського діяча з Луганщини Євгена Дзюбу, який багато років свого життя присвятив збору відомостей та зніманню фільмів про УПА.
«Ми домовились, аби Євген допоміг організувати групу дітей, щоби привезти їх на свята до Нижньовербізької громади. Хотіли у такий спосіб познайомити дітей з нашими традиціями. Вирішили організувати цей візит саме на Різдво Христове, аби діти почули коляду, відчули різдвяну атмосферу, – сказав Володимир Мицак.
Він зазначив, що на Донеччині високо оцінили таку пропозиції, а діти надзвичайно зраділи. При цьому він висловив подяку своїм однопартійцям, які представляють його політичну силу в Слов’янській міській раді.
«Спершу ми хотіли розділити дітей – і поселити їх в окремих сім’ях. Втім, пандемія внесла свої корективи. Тому змінили підхід. Дітей посилили у готелі, а я на Різдво їх запросив до себе додому. Хочу сказати, що це було моїм найкращим Різдвом у житті. Це неймовірні, світлі діти», – сказав чоловік.
Володимир Мицак наголосив на тому, що має бажання зробити такі візити на регулярній основі. Приміром, цьогоріч влітку планує організувати ще одну поїздку для дітей з Донеччини. Цього разу, щоб сходити з ними на гору Піп Іван.
Начальник відділу освіти, молоді та спорту, культури, туризму ТГ Дмитро Кіращук розповів, що дітям організували насичену програму: вони відвідали дві церкви в ТГ, побували на екскурсії у Коломиї, відвідали «Гуцульську коляду» в Криворівні, музейний комплекс «Бутинар» в Космачі, музей вівчарства, Садибу святого Миколая у Пістині, музей «Тараса Мельничука» у с. Утропи, криївку в селі Великий Ключів, де загинув провідник УПА, уродженець Донецької області Іван Кулик, відвідали с. Спас, с. Микитинці, Яремче тощо.
Вчителька математики та інформатики Слов’янської ЗОШ №10 Ганна Пилипенко, яка супроводжувала дитячу групу, вражена гостинністю прикарпатців. Вона розповіла, що у дітей позитивні емоції від поїздки на Франківщину.
«Враження на емоційно високому рівні. Нам усім дуже сподобалися люди, їхня гостинність і доброзичливість. Нижньовербізька територіальна громада доклала всіх зусиль, щоб дітям було зручно й цікаво. Учні пройнялись історією прикарпатського краю, були в захваті від чудових краєвидів. З групою багато часу проводив отець Михайло Дзюба – харизматичний лідер, який зачарував учнів від першої хвилини знайомства з ним. Святий вечір у домівці Володимира та Надії Мицак став для нас усіх вечором відкриттів, діти відчули, наскільки це душевне й родинне свято, прониклися традиціями та духом Різдва.
Наші діти за декілька днів вивчили чимало колядок, побачили багато цікавого та знайшли нових друзів. Більшість із нас – педагоги й учні школи – були вперше на Прикарпатті. Ми щиро вдячні за теплий прийом, за насичену та продуману до дрібниць програму нашого перебування, – Говорить Ганна Пилипенко,– Вдома наші діти розмовляють російською, так склалось історично. Утім, будучи на Франківщині, спілкувалися між собою українською. Вікова група наших дітей – 13-15 років, і коли розпочалися військові дії 2014 року, більшість із них пішли лише до першого класу. Вони пережили чимало важких подій, але такі візити дають зрозуміти, наскільки важливо спілкуватися, подорожувати країною, щоб відчувати, що ми єдиний народ”.
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!