До Дня міста у Франківську відбулися нічні кування та світловий перформанс

Цьогоріч ковалі подарували місту квітку едельвейс. А світлове шоу мешканці найближчих будинків могли побачити не лише онлайн, а й зі своїх вікон.

До Дня міста у Франківську відбулися нічні кування та світловий перформанс

Франківка Ярина Єжак розповідає, що живе неподалік від Палацу Потоцьких, тому вирішила прийти подивитися на нічні кування та світловий перформанс хоча б на відстані через браму.

“Вирішила прийти подивитися хоча б на хвилинку, як усе відбувається. Звісно, зважаючи на те, що зараз пандемія, все красиво, але я би такої краси більше не хотіла би бачити. Хочеться гучних концертів, багато людей, “Свято ковалів”, яке ми звикли бачити, гостей, яких ми дуже любимо приймати, хочеться… просто хочеться життя”, – каже Ярина Єжак, пишуть Версії з посиланням Суспільне.

Один з трьох ковалів, який взяв участь у нічних куваннях, – Руслан Задорожний. Чоловік розповів про квітку едельвейс, яку викував разом з колегами: “Вона символізує, в першу чергу, могутність і кохання. Про неї складено багато легенд. Туди вкладена душа, в сам метал. Також підібрали відповідний камінь. Це звичайний річковий гірський камінь, який знайшли на річці.

Організатор нічних кувань Сергій Полуботько розповідає, що до нічних кувань готувався увесь день, а ідея, що саме кувати, з’явилася тільки напередодні ввечері: “Цілий день для того, щоб опрацювати, зробити заготовки, інструмент якийсь знайти, і вже тут за кілька годин усе довершити. Сама назва едельвейс з німецької “благородний білий” і так само в німецькій мові нержавіюча сталь – це “Edelstahl”, тому ми взяли “нержавійку”, бо це, так би мовити, однокореневі слова, і ми використали таке поєднання”.

Директор КП “Простір Інноваційних Креацій “Палац”, співорганізатор світлового перформансу Володимир Гайдар говорить, що кожного року відзначення дня міста асоціюється зі “Святом ковалів”. Цьогорічні нічні кування доповнили світлові ефекти.

Автор: Олександр Букатюк

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!