До Космача на фестиваль з'їхалися власники коней з усієї області
рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

До Космача на фестиваль з’їхалися власники коней з усієї області (відео)

реклама

У Космачі Івано-Франківської області відбулась унікальна подія, яка поєднала традиційну гуцульську культуру з підтримкою українських захисників.

У мальовничому селі Космач на Косівщині вперше організували “Фестиваль бутинарів”, який зібрав власників коней та поціновувачів гуцульських традицій з усієї Івано-Франківської області біля відомої туристичної локації “Камінь Довбуша”, перетворивши це місце на епіцентр святкування давніх традицій конярства та благодійності.

“Це з’їзд бутинарів, фірманів, любителів коней, які не лише тримають та доглядають за тваринами, але й підтримують наші прадавні традиції”, – розповідає ініціатор фестивалю, місцевий житель Микола Варзарук, підкреслюючи важливість збереження культурної спадщини гуцульського краю.

Захід вражав різноманітністю представлених виробів та можливостей: відвідувачі мали нагоду не тільки помилуватися кіньми, але й придбати традиційні гуцульські аксесуари для них, виготовлені місцевими майстрами, серед яких особливою популярністю користувалися червоні китиці-обереги та різноманітна кінська збруя.

“Виготовляю китиці на коней власноруч, використовуючи червону нитку для краси – це не просто прикраса, а справжній оберіг для тварини”, – ділиться досвідом один із майстрів, який презентував свої вироби на фестивалі.

Особливу увагу привертає економічний аспект утримання коней в сучасних умовах, про що відверто говорять власники:

“Тримати коня сьогодні – недешеве задоволення, адже крім вартості самої тварини, яка дорівнює ціні двох корів, необхідно забезпечувати її зерном та іншими кормами”, – зазначають учасники фестивалю, порівнюючи умови утримання коней в Україні та закордоном, де, наприклад, в Румунії власники отримують державну підтримку у розмірі 300 євро.

Попри всі складнощі, гуцульські коні залишаються невід’ємною частиною місцевої культури та побуту: їх використовують під час весільних церемоній, для господарських потреб, а також у традиційних похоронних процесіях, що підкреслює їхню особливу роль у житті громади.

Благодійний аспект фестивалю перевершив очікування організаторів – вдалося зібрати понад 40 тисяч гривень, які будуть спрямовані на підтримку військовослужбовців-односельців, що захищають Україну. Успіх заходу надихнув організаторів на плани зробити фестиваль щорічною традицією, яка сприятиме збереженню культурної спадщини регіону та підтримці захисників України.

“Приїхали сюди, щоб допомогти нашим хлопцям із ЗСУ та підтримати організаторів, адже такі традиції почали завмирати, і їх конче необхідно відроджувати”, – підсумовує один із учасників фестивалю, наголошуючи на важливості подібних заходів для збереження культурної ідентичності гуцульського краю.

 

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

П’яний водій BMW спричинив ДТП в Івано-Франківську

На вулиці Вовчинецькій в Івано-Франківську водій автомобіля BMW, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, став винуватцем дорожньо-транспортної пригоди, в результаті якої пошкоджено транспортний засіб Hyundai.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Як військовий з Коломиї створює тренажери для занять спортом

Як військовий з Коломиї створює тренажери для занять спортом (відео)

Захисник України Андрій Спіров поєднує військову службу з виготовленням спортивного обладнання, яке дарує місцевим спортивним залам та ветеранським організаціям, продовжуючи свою справу навіть під час перебування на фронті.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Під час благодійного футбольного турніру в Рогатині вдалось зібрати 84 тис грн на ЗСУ

У Рогатині завершився благодійний футбольний турнір. Його мета – зібрати кошти на потреби 75-го батальйону де служать жителі громади. Загалом вдалось зібрати 84 000 грн.

ПЕРЕГЛЯНУТИ