В середмісті Франківська можна потрапити в галерею просто неба – біля скверу Міцкевича встановили величезний «Арт-куб». Поруч талановиті художники на очах публіки створюють свої чергові шедеври, пишуть Версії.

  Як заявляють організатори, арт-фундація «Вільні», вони об’єднали молодих художників в альтернативному мистецькому просторі, щоб зробити їхню творчість популярною в Україні.

«Створюємо енергетичну мережу для сприйняття, вивчення, комунікації, а для когось – ознайомлення з мистецтвом молодих митців. В проекті ми відмовляємось від богемного споглядання, а спрямовуємо всю увагу до максимальної доступності і простоти сприйняття мистецьких творів, розміщуючи їх в урбаністичних просторах. Заходь в Куб, релаксуй над мистецьким твором, шукай питання і відповіді», – так презентували проект «Арт-куб» у Франківську.

Одночасно проходить і акція «Вільні міста». «Разом з Центром сучасного мистецтва представляємо вам роботи, які необмежені простором та часом і представляють концепцію «Людини-Творця в сучасному світі. В процесі створення світу Людина-Творець руйнує себе з метою творення, щоб після цього, через руйнування світу, знайти себе», – йдеться в повідомленні арт-фундації.

Як розповіла арт-менеджер Дарина Тягнибок, молодша донька лідера «Свободи» Олега Тягнибока, мистецький куб мандрує містами країни.

«Арт-фундація «Вільні» в сукупності робить дуже багато проектів. І один з них – це мистецький проект «Арт-куб», який стартував в рамках Jazz Fest у Львові і продовжує подорожувати містами України.

Зараз ми у Франківську, буквально через кілька днів ми вже будемо в Тернополі, далі – Хмельницький. Закінчимо ми цей проект в Києві на Майдані Незалежності», – повідомила Дарина Тягнибок. Проте в планах не лише Україна, але й Європа. «На України, звичайно, ми не зупиняємось.

Ми хочемо поїхати в Європу, щоб показати наших молодих художників. Адже суть проекту – це представлення молодих художників, які ще не набули великої популярності в своїх містах, – відмітила Дарина Тягнибок. – Представлені абсолютно різні художники, першочергово з Західної України.

Цей проект хоче більше популяризувати їхню творчість, об’єднати їх в одну мистецьку течію і створити певний нових рух. А головне, показати їхні роботи людям, які не надто часто ходять в галереї. А тут, за допомогою такого «Арт-кубу», який ми поміщаємо в урбаністичному просторі, ми допомагаємо людям краще зрозуміти і познайомитись з українським сучасним мистецтвом».

В «Арт-кубі» можна побачити роботи і трьох франківських художників – Миколи Панакова, Володимира Семчука та Зоряна Суша.