Проблеми екології не менш актуальні в Україні. Де річки традиційно виконують функцію каналізації. Як наприклад Прут в Прикарпатті. Тут тобі і дохла риба, і заборона на купання. Чому контролюючі органи ніяк не можуть вплинути на ситуацію?

Житель села Мамаївці Віктор Савчук живе всього в декількох метрах від річки. Але вже кілька років – в воду ні ногою, – пишуть Версії з посиланням на Подробиці.

“Випадки були, що у дітей висип з’являвся на ніжках – це все від забруднення цього. Такими темпами, як буде продовжуватися, то не те, що купатися, страшно буде підходити на п’ять метрів до річки”, – розповів Віктор Савчук, мешканець села Мамаївці.

Кишкову паличку та інші патогенні мікроорганізми в Пруті санепідеміологи знаходять регулярно. Згідно з їхніми даними, річкова вода містить безліч шкідливих хімічних речовин.

“Риба, за рахунок того, що забруднена вода, вона тікає. Риба в річці Прут на межі зникнення”, – зауважив Олег Гобчука, житель села Мамаївці.

Купатися в річці – небезпечно, підтверджують експерти.

“Станом на сьогодні, ми маємо за трьома показниками негативні аналізи. Тобто, це вже для нас сигнал діяти”, – говорить Сергій Лазарєв, начальник управління Держпродспоживслужби в місті Чернівці.

Річка Прут бере свій початок в Івано-Франківській області. Але гірське джерело вже давно перетворилося в каналізаційну канаву – приватні підприємства, ферми, бази відпочинку скидають в річку нечистоти.

“Ми не слідчий орган, я не можу сказати, що це зробила та чи інша садиба, але простежується таке в пробах води, є домішки неочищених стоків”, – говорить Богдан Чукор, заступник начальника державної екоінспекції в Івано-Франківській області.

Приватних садиб і різних забігайлівок в одному тільки Яремче сотні. І майже біля кожного закладу – відвідні труби. Але люди запевняють: вони для дощової води.

“Ця труба є ось дивіться. Це для дощу стікає, бачите”, – запевняють місцеві.

Що насправді скидають в річку – нечистоти або дощову воду? В екологічній інспекції відповісти не можуть.

“Встановлений мораторій на проведення перевірок фізичних осіб підприємців. Ми не можемо проконтролювати. Скидаються чи очищені стоки, якщо не скидаються – правильно чи побудовані септики, чи не просочується вода в водоносні горизонти”, – говорить Богдан Чукор.

Експерти впевнені, з такими темпами забруднення, вже через кілька років Прут, як і багато інших карпатських річок, може перетворитися в каналізаційний колектор.