Долину з’єднають з гірськими селами Львівщини та Закарпаття 300 кілометрів доріг

В обговоренні плану розбудови 300 кілометрів доріг, які мають сполучити гірську Боберку на Львівщині з Хустом на Закарпатті і Долиною на Івано-Франківщині, взяли участь заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Василь Івасик, голови Львівської облради та облдержадміністрації Олександр Ганущин і Максим Козицький та очільник Закарпатської ОДА Олексій Петров.

«Мале Карпатське коло –  це масштабний проєкт, покликаний зробити центральну частину Українських Карпат доступною та безпечною.  Його мета не просто прокласти дороги і з’єднати три області навколо діючих і перспективних курортів Славська, Боржави та Прикарпаття. У перспективі – нові безпечні розширені автошляхи з вуличним освітленням, велодоріжками, тротуарами, відеонаглядом із захистом русел карпатських річок та з новими мостовими переходами, пише Західний кур’єр. 

Як відомо, наприкінці 2019 року на Сколівщині у межах конференції «Співпраця задля розвитку» було презентовано ініціативу міжрегіональної співпраці «Мале Карпатське коло» та відбулося підписання відповідного меморандуму.

Під час наради присутні підбили проміжні результати роботи за останні п’ять  місяців у процесі реалізації цієї ідеї. Станом на сьогодні оголосили тендери і підписали угоди більше, ніж на 40 проєктно-кошторисних документацій різних відтинків доріг, які входять до Карпатського кола. Також цього року стартувало будівництво доріг Хітар-Тухля та Бориня-Боберка, на які скеровуємо по 90 млн грн.

Василь Івасик наголосив, що даний проект є вагомим інфраструктурним задумом для гірського туризму, дорожнього господарства. Його втілення дасть можливість сприяти розвитку одразу кількох секторів економіки.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!