Керівництво громади переконує, що освіта дітей – це надважливо, тому роблять все для того, щоб маленькі і юні жителі Білоберізької ОТГ комфортно здобували знання. Відтак, за ініціативи голови громади за кошти з місцевого бюджету створено пришкільний інтернат, де з понеділка по п’ятницю живуть учні 5-11 класів, пишуть Версії.

«Станом на 1 вересня у пришкільному інтернаті виховується 20 учнів. Цього літа було зроблено капітальний ремонт – облаштовано гігієнічну кімнату з душовими кабінами, унітазами. Для спалень придбано нові ліжка, постільну білизну, рушники. Є кімната для самопідготовки», – розповів Дмитро Іванюк, голова Білоберізької ОТГ.

Світлина від Версії - щоденна інтернет газета.

 Забезпечити довіз школярів в гірській місцевості вкрай проблематично. Діти живуть високо в горах на відстані у кілька кілометрів від навчального закладу. В капітально відремонтованому будинку-інтернаті створено всі відповідні умови для належного і безпечного проживання дітей, а головне – вони максимально наближені до домашніх. Для дітей за кошти з місцевого бюджету організовано харчування.

 «За рішенням сесії сільської ради з місцевого бюджету виділяються кошти на обід у сумі 20 гривень на гаряче харчування для всіх 20 дітей у пришкільному інтернаті. Сніданок і вечерю оплачують батьки. А за пільгові категорії сплачує місцева рада. Також за ініціативою голови Дмитра Іванюка підведено швидкісний Інтернет для того, щоб діти могли краще готуватися до уроків», – відзначила начальниця відділу освіти, молоді, спорту, культури та у справах дітей Білоберізької ОТГ Галина Дмитроняк.

Світлина від Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування.

У Білоберізці переконують, що пришкільний інтернат вирішив дуже багато проблемних питань. Найголовніше те, що діти безпечно і швидко дістаються школи. Адже, в гірських умовах взимку для багатьох це було проблематично. А найголовніше – діти добре соціалізуються.

«Діти, які приходять вперше, спочатку трохи замкнуті. Але впродовж проживання в інтернаті, спілкування з однолітками, навчання в класі, де є не 2-3 учнів, а 15-20, вони змінюють свою поведінку, стають впевненішими», – додала Галина Дмитроняк.

Попри те, що створення опорної школи в Білоберізькій ОТГ спочатку було пілотним проектом – ініціатива зараз активно впроваджується в життя. А найголовніше – діти отримують якісні знання на рівні з міськими школами.

Читайте також:

Як у високогірній Білоберізці створили ліцей? (фоторепортаж)

Місце сили: Білоберізька ОТГ запрошує туристів у похід на Писаний Камінь (фото)

Бій сміттю: Білоберізька ОТГ планує придбати мобільну сортувальну лінію 

Найвисокогірніша ОТГ України Білоберізька громада взялася за вирішення проблеми ремонту доріг 

«Місія можлива»: найвисокогірніша Білоберізька громада отримала екскаватор-навантажувач для ремонту доріг (фото, відео) 

Сон на бджолиних вуликах: в Білоберізькій ОТГ пропонують унікальну процедуру оздоровлення всього організму (відео) 

“Впливай на бюджет”: громада Білоберізької ОТГ може визначати пріоритети розподілу бюджетних коштів (фото) 

Миттєвості життя: фотограф показав мальовничі куточки найвисокогірнішої ОТГ України (фото) 

Сам Бог велів, щоб у нас в Карпатах інвестувати у туризм, – голова Білоберізької ОТГ (фото) 

«Привіт» з мальовничої Гуцульщини: Білоберізька ОТГ поділилася досвідом на Фестивалі громад (фото)

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!