1

Зокрема, 28 квітня посаду першого заступника Івано-Франківської митниці ДФС отримав Михайло Закалінський. Згідно з його біографічною довідкою, він народився та все життя працював у Донецькій області, зокрема, і під час президенства Віктора Януковича. Михайло Закалінський отримував від керівництва Донецької області та митниці нагороди і почесні грамоти у 2002, 2003, 2005 та 2010 роках, що досить красномовно свідчить про його лояльність до «донецьких». Про це пишуть Версії з посиланням на Стик.

А 29 квітня посади заступника начальника та начальника відділу боротьби з митними правопорушеннями зайняв Козюберда Володимир Віталійович, також уродженець Донецької області.

Зазначимо, що Михайло Закалінський у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року обіймав ряд керівних посад на Донецькій митниці.

Це означає, що згідно пункту 6 статті 2 закону України «Про очищення влади», він повинен був бути звільнений за процедурою люстрації. Втім, цього зроблено не було, і Михайло Закалінський продовжив свою роботу на митниці. У 2015 році його перевели в Київську митницю, а два дні тому, 29 квітня 2016 року – в Івано-Франківську.

Низка громадських організацій Прикарпаття вже звернулася з цього приводу з листом до прем’єр-міністра України, голів ДФС та СБУ. У цьому листі активісти повідомили про призначення «донецьких», попередили про ймовірне несприйняття цих чиновників патріотично налаштованими громадянами Івано-Франківщини та попросили вжити всіх заходів для припинення діяльності вищевказаних осіб.

Із повним текстом листа, під яким активісти закликають підписуватися небайдужих людей та громадські організації області, можна ознайомитися нижче.

 

“Прем’єр – міністру України
Гройсману В.Б.
Голові державної фіскальної служби України
Насірову Р.М.
Голові Служби Безпеки України
Грицаку В.С.


ЗВЕРНЕННЯ


Станом на сьогоднішній день склалася ситуація, яка змушує громадськість Івано-Франківської області об’єднатись для захисту від осіб, які цілеспрямовано та свідомо працювали, працюють та мають намір працювати за «порядками» часів режиму Януковича – «порядками» проти, яких ми разом з Вами пліч-о-пліч стояли на Майдані. Наше занепокоєння викликали призначення керівництва Івано-Франківської митниці ДФС. Зокрема, 28 квітня Закалінський Михайло Володимирович став першим заступником начальника Івано-Франківської митниці ДФС, а 29 квітня Козюберда Володимир Віталійович став заступником начальника та начальником відділу боротьби з митними правопорушеннями.

Громадськості стало відомо, що вказані особи розпочали та успішно розвивали свою кар’єру в Донецькому регіоні, де на попередніх посадах під оплески регіоналів отримувала подяки та відзнаки «за досягнення перед Україною» з рук тих негідників, які привели в нашу країну війну, сльози та страждання. А тепер ці люди працюватимуть в Івано-Франківській області?

Невже на всю область не знайшлось більш гідних кандидатів, ніж «донецькі»? Як тепер нам, громадськості міста та області, дивитися в очі своїм побратимам? Що може служити виправданням призначення вказаних осіб на таку посаду? Професіоналізм? Заслуги перед Батьківщиною? Патріотизм? Чи не вважаєте Ви такі призначення проявом найвищої несправедливості по відношенню до мешканців Прикарпаття – краю, де народився провідник української Нації Степан Бандера?

Не менше обурення викликає і той факт, що призначення вказаних осіб відбулося 28-29 квітня 2016 року, разом із призначеннями керівників на аналогічні посади ще в 11 областях. Це відбулося всього за два дні до вступу в силу Закону України «Про державну службу» у новій редакції, яка передбачає створення кваліфікаційно-дисциплінарних комісій, куди б могли входити представники громадськості, як в свою чергу ніколи б не погодили такі призначення. З цього приводу своє занепокоєння вже висловив навіть новопризначений Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман!

Хочемо також повідомити, що перебування вказаних осіб на цих посадах призведе до конфліктів та розладу серед місцевої громади, інтелігенції, бізнесу – вже не кажучи про патріотично налаштовану молодь. Чому в той час, коли в місті не допускають виступи артистів з проросійськими поглядами, з легкістю призначають «донецьких»?

Чого тільки варте те, що за нетривалий період перебування вказаної особи на цій посаді почали надходити скарги від експортерів регіону про те, що вернулись дореволюційні часи поборів та залякувань зі сторони митниці та приближених до неї структур! До прикладу, говорять про те, що за подання однієї декларації встановлена ставка від 200 гривень.

Враховуючи вищенаведене, звертаємось до Вас, як до осіб, в руках чиїх доля нашого регіону, з проханням стати на бік громади області та вжити всіх можливих заходів з метою припинити діяльність, а тим більше не допустити призначення на високі посади у митниці Закалінського Михайла Володимировича та Козюберди Володимира Віталійовича.
Наперед вдячні за розуміння та підтримку.

З повагою, Громада Прикарпаття”