Результат пошуку зображень за запитом "Антарктида"

Завершити та видати свою книгу письменник планує до 28 січня 2020 року. Саме тоді відзначатимуть двохсотріччя відкриття Антарктиди.

Надрукувати книжку про Антарктиду «Видавництво Старого Лева», яке цьогоріч уже  опублікувало художню збірку Маркіяна «Нестримна сила води». Про це пишуть Версії з посиланням на  «Детектора медіа».

До запланованої подорожі в Антарктиду Маркіян побував у кільканадцяти країнах Європи та не виїжджав східніше України. Найтриваліша мандрівка — півтора місяці в Німеччині, де він допомагав збирати й відправляти гуманітарну допомогу в Україну. Маркіян здобув історичну та журналістську освіти в Українському католицькому університеті. Після університету працював в онлайн-виданнях, а згодом вирішив бути фрилансером: дописує в різні медіа, пише есеї та художні оповідання.

Книжку  про Антарктиду Маркіян Прохасько вирішив, оскільки вона є ціковою, малозвіданою. Окрім того, побувати тут є чимало охочих.

«Антарктида — вона якась загадкова, цікава. Думаю, багато людей мріє там побувати. Звісно, є книжки про Антарктиду, але в Україні їх обмаль. Є, наприклад, книжка прес-аташе Національного антарктичного наукового центру Володимира Бочкарьова, в якій він у репортажному стилі описує свою подорож та життя на станції «Академік Вернадський». Хочу почитати її найближчим часом. Також натрапляв на публікації з порадами для туристів, бачив фотографії з Антарктиди та фільми про неї. У наш час можна знайти багато різної інформації в інтернеті, зокрема світлин від професійних фотографів. Однак, шукаючи матеріал про Антарктиду, я побачив, що в нас немає книжки, яка би містила комплексну інформацію».

Тож основна мета подорожі письменника — не просто написати репортаж, але й створити «пізнавальну книжку про найвищий континент Землі».

«Усвідомлюю, що в одній книжці не можна розкрити цю тему повністю. Проте мені б хотілося, щоб була книжка, в якій читач міг би знайти інформацію про біологічні види Антарктиди, вплив материка на погоду у світі, історію створення полярних станцій чи прогнози танення льодовиків, а також про вчених, які працюють в Антарктиді та чому їхні дослідження не можна проводити в інших частинах світу. Зокрема написати про внесок українських науковців, які працюють на «Академіку Вернадському». Ми читаємо новини про відкриття, однак за кожним дослідженням також стоїть історія людини, яка вирішила займатися наукою. Тому в майбутню книжку хотів би вмістити «портрети» дослідників Антарктиди», – додає журналіст.

Також Маркіян Прохасько зізнається, що не думав, що потрапити на полярну станцію якоїсь іншої країни, а не України буде просто.

«Радий, що моя подорож в Антарктиду буде на українську станцію «Академік Вернадський». Не хочу перебільшувати значення майбутньої книжки, зрештою, що може зробити одна людина? Однак, якщо напишу книжку для широкого кола читачів, розповім про внесок українців у розвиток науки та дослідження в Антарктиді і про це дізнається декілька тисяч чи десятків тисяч людей, це вже непогана цеглинка для великої справи», – підсумував він.