Депутатам продемонстрували, як заповнити е-декларацію та наголосили на деяких нюансах. Зокрема обранців попередили, що перед початком заповнення потрібно мати особистий e-mail та електронний підпис, пишуть Версії.

В декларацію вносять дані про декларанта та членів його сім’ї. Всього потрібно заповнити 16 розділів. Голова обласної ради попередив депутатів, щоб вони дуже уважно та відповідально віднеслися до заповнення електронних декларацій, адже, окрім санкцій за невчасне подання, є відповідальність і за недостовірні дані.

«Не легковажте. Кілька антикорупційних протоколів, і ви не матимете права балотуватися на посади», – наголосив Олександр Сич.

Щодо санкцій, то до прикладу, за невчасне подання декларанту загрожує штраф до 1700 гривень. Якщо подано недостовірні дані про майно, вартістю від 100 до 250 прожиткових мінімумів – штраф до 42500 гривень.

Якщо ж подано недостовірні відомості про майно, вартістю більше 400 000 гривень, декларанту загрожує кримінальна відповідальність – штраф до 51 000 гривень, громадські роботи або позбавлення волі до 2 років.