На Прикарпатті стався землетрус

 Наступний – увечері, о 21:05, і вже був легшим – 2,7 за шкалою Ріхтера.

За словами заступника начальника головного центру спеціального контролю Ігоря Корнієнка, поштовхи могли чути і жителі інших населених пунктів у радіусі 10-15 кілометрів. Востаннє землетрус у цьому районі зафіксували у травні 2007-го, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.

Двічі трусило: у прикарпатському селі за добу зафіксували два землетруси

“Сиджу в хаті, думаю, з комина цегла впала”, – так жителька Якубова Валентина Кушнір згадує вчорашній ранок.

Двічі трусило: у прикарпатському селі впродовж доби зафіксували два землетруси

На центральній вулиці дві жінки діляться пережитим.

Марія Зелінська каже, що тільки зранку відчула щось дивне та не надала тому значення: “Проводжала дітей на роботу. І як верталася до хати і взялася за двері, так зашуміло, я думала, що то глина відпала десь, а то так по вікні, ніби рукою потягнув”.

Андрій Зобнів живе в Солукові. Каже, під час ранішнього землетрусу повертався з роботи, дорогою нічого не чув. А от вдома рідні розповіли, що почало труситися ліжко, на даху гриміло, був звук, наче шафа впала.

Двічі трусило: у прикарпатському селі впродовж доби зафіксували два землетруси

Жителька Солукова Наталія Дутова розповідає, що вранішній звук її розбудив і налякав. Спочатку подумала, що хата валиться: “Сильно було, і навіть у другій кімнаті попадали альбоми дитячі, шкільні на землю”.

За словами 68-річного місцевого жителя Богдана Креховецького, все відбулося миттєво, як зранку, так і увечері – заколисався диван. Чоловік пригадує, що у 1976-му році на різдвяні свята було щось подібне.

Двічі трусило: у прикарпатському селі впродовж доби зафіксували два землетруси

У трьох селах, що належать до Солуківського старостинського округу, вчорашні поштовхи шкоди не наробили.

“Спочатку відчули собаки, поводилися метушливо. Самі люди відчули поштовхи: шафи почали рухатися в будинках, двері відкриватися – полтергейст одним словом, але, слава Богу, без значних ушкоджень будівель чи ліній комунікацій”, – розповідає в. о. старости у Солуківського старостинського округу Долинської ОТГ Андрій Дзуль.

В Альпійській складчастості, куди входять Карпати, за рік відбувається від 45-ти до 70-ти тисяч дрібних землетрусів, втім їх не завжди помічають, каже доктор геологічних наук Сергій Куровець.

Двічі трусило: у прикарпатському селі впродовж доби зафіксували два землетруси