Головний спеціаліст сектору запобігання та виявлення корупції Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області відзначає, що особи, які вперше подають декларацію мають час на її заповнення до першого травня, – пишуть Версії з посиланням на ТРК “Карпати”.

“В законі чітко написано, в прикінцевих положеннях додається фраза наступного змісту: продовжити до першого травня строк подання декларацій особам, які подають її вперше відповідно до цього Закону. А Закон передбачає подання електронних декларацій. Тобто, це всі, хто вперше подає. Що стосується, так званих, грантоїдів, – то їх декларування стосується аж в 2018 році. Всі решта, хто подавав у першій хвилі – народні депутати, керівники місцевих територіальних органів, державні службовці А, В категорії, тобто ті хто подавали декларації в першій хвилі, повинні подати до першого квітня”, – підкреслює Мирон Дмитрик.

Однак, експерт зазначає, що поки Єдиний державний реєстр декларацій перевантажений, то декларантам варто створювати докази того, що затримка в подачі е-декларацій здійснюється не з їхньої вини.

“Я не знаю, що робити тим, хто ще не подав е-декларацій, а система до першого квітня не запрацює. Єдине, можу рекомендувати певні речі, робити скріншоти (фотографії екрану) три рази на день, що вони не можуть увійти в цю систему, писати листи в НАЗК, є відповідна електронна пошта. Також телефонувати на гарячу урядову лінію – 1545 номер, повідомляти Прем’єр-міністру про таку проблему. Тобто, створювати будь-які докази того, чому ви не змогли вчасно подати цю декларацію”, – радить прикарпатцям Мирон Дмитрик.

Читайте також:

Заступник Марцінківа Олексій Кайда обурений незадовільною роботою сайту НАЗК