Геморой є поширеним захворюванням, що створює значний дискомфорт. Проте ефективні вправи при геморої можуть значно полегшити його симптоми та допомогти у профілактиці. Важливим аспектом є регулярна фізична активність, яка сприяє покращенню кровообігу, зміцненню тонусу м’язів та підвищенню рухливості [1].
Ефективні вправи при геморої
Регулярна фізична активність – один з найефективніших кроків у профілактиці геморою. З іншого боку, відповідні вправи, що виконуються під час лікування вузлів, можуть прискорити їхнє загоєння. Однак слід пам’ятати, що тренування слід підбирати відповідно до можливостей і стану здоров’я пацієнта. Для початківців рекомендуються щоденні прогулянки або швидкі марші. Для профілактики найбільш ефективні види спорту, які активізують цю м’язову зону, наприклад, йога, плавання, гімнастика та вправи з низьким навантаженням. Заборонені вправи, які підвищують тиск у черевній порожнині [2].
Геморой і м’язи Кегеля
М’язи тазового дна, або так звані м’язи Кегеля, в першу чергу асоціюються з сексуальними проблемами та профілактикою або лікуванням нетримання сечі, особливо у жінок. Однак ці м’язи, завдяки своєму розташуванню, також відповідають за зниження ризику виникнення геморою та прискорення лікування у разі його діагностування [3]. Чому? М’язи Кегеля оточують гирло прямої кишки – тому вони відповідають не тільки за утримання органів, розташованих у тазовому поясі, але й за адекватний кровотік у цій ділянці. Це зменшує ризик збільшення кровоточивих вузлів та їх лікування. Вправи для м’язів Кегеля особливо рекомендовані вагітним жінкам. Вони знижують ризик виникнення геморою і підтримують процес природних пологів [3].
Вправи Кегеля, які зазвичай асоціюються з жінками, також корисні для чоловіків. Вони сприяють зміцненню м’язів тазового дна, що, в свою чергу, зменшує ризик виникнення геморою. Регулярне виконання цих вправ значно покращує комфорт у повсякденному житті.
Не переоцінюйте роль здорового способу життя – збалансоване харчування, достатнє споживання води та уникання тривалої сидячої позиції здатні зменшити ризик розвитку геморою. Ключ до успішного лікування та профілактики – це регулярність і усвідомлений підхід до власного здоров’я [2].
Вправи, заборонені при геморої
Якщо ви страждаєте на геморой або схильні до його розвитку, уникайте вправ з великою вагою, що підвищують тиск у черевній порожнині та ділянці прямої кишки, а також затримки дихання. Забороненими вправами при анальному варикозі є
- вправи з великою вагою;
- віджимання;
- планка;
- інтенсивні тренування, такі як спринт або стрибки на скакалці;
- стрибки на батуті;
- тривала їзда на велосипеді [1].
До видів спорту, якими можна безпечно займатися, належать плавання, спокійні танці, йога, пілатес, ходьба, скандинавська ходьба [3].
Література
1. Lohsiriwat V. Hemorrhoids: from basic pathophysiology to clinical management. World J Gastroenterol. 2012 May 7;18(17):2009-17. doi: 10.3748/wjg.v18.i17.2009. PMID: 22563187; PMCID: PMC3342598.
2. Судиннозвужувальний ефект фенілефрину сприяє зниженню місцевої кровоточивості. D.J.Carucci, R.Scott, C.Perce, D.J.Innes, G.T.Rodeheaver, J.G.Kennedy, R.F.Edlich. Evaluation of Hemostatic Agents for Skin Graft Donor Sites / JBCR. 1984. – Vol.5. No4. P.321-323.
3. Thomas WH., McCormack R. The drug release characteristics of various rectal suppositories as determined by specific ion electrodes. J Pharm Pharmacol. 1971 Jul;23(7):490-4
Реклама