Результат пошуку зображень за запитом "Богдан Борович"

Вечір 8го травня. День пам’яті та примирення. Музей Другої світової війни в Києві. За кілька хвилин має приїхати президент та звернутись до українців з промовою. На захід запрошені ветерани червоної армії, УПА, воїни АТО.

За 10 хвилин до початку заходу гості починають з`являтись біля сцени і проходити на свої місця. Ветерани в військовій формі, в медалях. Всі вони вже дуже старенькі, ледь ходять та не забувають про військову виправку. На кожного з них дивишся з повагою. І тут мою увагу привертає один з ветеранів УПА. Якось моложаво він виглядає у порівнянні з іншими. Більше того, мені знайоме його обличчя. Кілька хвили колупання в пам`яті і пазл склався. В формі бійця УПА мер Івано-Франківська з 1994 по 1998 рік Богдан Борович!

Справа в тому, що пан Борович народився 11 квітня 1947 року. Як нам каже Вікіпедія, то обмежені дії УПА і підпілля тривали щонайменше до 1953, а за радянськими джерелами до 1956. Окремі джерела вказують, що останній бій підрозділу УПА з підрозділом НКВС відбувся 1961 року. Гадаю, що не варто запитувати, а чи є пан Борович справжнім ветераном УПА і учасником визвольних змагань? Висновки напрошуються самі. Та і в біографії екс-мера жодної інформації про бойові звитяги немає.

Виявляється, пан Борович є головою Франківської обласної організації Конгресу українських націоналістів та головою Всеукраїнського братства ОУН-УПА. Яким чином він очолив останню я не знаю. Та точно знаю, що на вчорашній захід, судячи зі всього, було запрошено 9 ветеранів УПА. Справжніх повстанців, не ряжених, залишилось одиниці! Кожен з них достойний був вчора побувати на цьому заході.

Потиснути руку президенту. Особисто почути слова глави держави про те, що його справа була не марною, що його побратими лягли в сиру землю не даремно. Що саме його боротьба, роки тюрем та заслання є одною з часток великої справи по здобуттю незалежності України. Та, судячи зі всього, пан Борович вирішив, що він того достойний більше. Нажаль …
Соромно, щоб не сказати більше, – написав Олег Степовий.

Довідково:

Богдан Борович – міський голова Івано-Франківська (1994–1998), депутат обласної ради трьох скликань, голова Івано-Франківської обласної організації Конгресу українських націоналістів