«Перед нами стоїть питання, яке наша область буде мати лице», – оцінює важливість погодження Івано-Франківською обласною радою Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах ділянки «Олеська», між державою Україна, компанією «Шеврон Юкрейн Б.В.» та ТОВ «Надра Олеська» депутат облради і її колишній голова Ігор Олійник. Свою думку він висловив під час понеділкового засідання робочої групи з питань опрацювання проекту «сланцевої» Угоди.

Депутат вважає нелогічним небажання депутатів Івано-Франківської обласної ради допускати до видобутку на Прикарпатті корисних компаній відому американську компанію в той час, коли зовсім нещодавно вони без будь-яких застережень дозволили порпатися у наших надрах російській компанії «Лукор».

«Перше питання – це зовсім недавно було прийнято рішення і ми віддали не менш екологічно небезпечну ділянку у Рожнятівському районі «Лукору», – зазначив народний обранець, – хоч я і не голосував за це рішення, знаючи історію, починаючи з «Оріани» і тих організацій, які там працювали, – які були проблеми і ми стикнулися як раз з інвестором, який не взяв на себе тих проблем, які існували до того».

Зі слів екс-голови облради, сьогодні виникла незрозуміла ситуація, коли усі говорять про вступ до Європи і в той же час великій американській компанії ставлять вимогу, що вона має діяти «якимось не тим способом». «Ми ставимо 130 питань (до угоди з «Шевроном» – ред.). А в той час «Лукору»? Скільки ми питань поставили «Лукору» зовсім недавно – ті депутати, що зараз голосували проти?»

На переконання пана Олійника, якщо ми сьогодні говоримо про вступ до ЄС, то треба бути готовим до того, що ми все одно стикнемося з європейським екологічним законодавством, яке будуть зобов’язані виконувати і держава і її партери, в тому числі і «Шеврон» і це при тому, що співпраця з компанією обіцяє Прикарпаттю, зі слів депутата, безпрецедентні умови для соціально-економічного розвитку.