“Сьогодні на форумі” Відкритий діалог “президент Порошенко заявив, що Україні вдалося подолати економічну кризу. І я солідарний з Порошенком. Україна дійсно вдалося встояти. Держава витримало випробування, які нам випали. Що у нас було в 2014 році? Після втечі Януковича на рахунках держави залишалося трохи більше 100 тисяч гривень. У Криму пройшли так звані “референдуми” і окупація “зеленими чоловічками”. На Донбасі розгорнулося повномасштабне наступ. В більшості міст діяли мобільні групи, які п талісь приєднати їх до так званим “республікам”, – написав експерт.

На його думку, в обставинах, що склалися президент Порошенко діяв досить успішно: під його керівництвом наступ російської армії було зупинено, а український прапор майорить над 2/3 територій Донецької і Луганської областей, пишуть Версії з посиланням на  mignews.

“Кремль, який розраховував на швидку перемогу, тепер змушений все 5 років оплачувати існування цих псевдореспублік зі своєї кишені. Далі – економічна ситуація. В умовах, коли 80-90% всього українського експорту були спрямовані на Росію, Москва оголосила нам торгову блокаду і закрила свої ринки для українських товарів. Вже цей факт, при недосвідченому менеджері і управлінця, поклав би край усій економічній системі, а за нею і всій державі. Петро Порошенко зреагував на це, і, використовуючи свої дипломатичні навички, відкрив укра нскім виробникам європейський ринок. Наша економіка отримала альтернативу, і завдяки цьому рішенню змогла вистояти “, – зазначив політолог.

За словами Голобуцького, українцям довелося пережити “турбулентність”: випробувати на собі зростання цін і падіння гривні. Але при цьому, впевнений експерт, все могло закінчитися набагато гірше.

“Ми могли взагалі опинитися під ворожої окупацією – і зараз розплачуватися в магазинах російськими рублями, які, до речі кажучи, знецінилися куди більше гривні за останні 5 років. Ми всі повинні розуміти, що саме війна і торгова блокада нашого колишнього стратегічного партнера привели до всіх цих наслідків. і якщо б не правильні рішення, прийняті президентом, урядом і парламентом, економіка не змогла б вистояти в принципі. Однак деякі кандидати в президенти сьогодні не просто ігнорують цей факт. Вони спекулюють т на цій темі, кажучи про “мир з Росією” (пропонуючи фактично капітуляцію перед Москвою), про долар по 8, голосять про нібито “нечесних виборах”, – вважає політолог.

Як зазначив блогер, всі ці 5 років президентства Порошенко були боротьбою за мінімізація втрат від військової і економічної агресії. Але зараз українці навчилися вести справи з надійнішими партнерами в особі європейських компаній і проводити вигідні для нас угоди.

“Уже зараз в країні ростуть золотовалютні резерви, їх рівень на сьогоднішній день складає 21 млрд доларів. Хоча в 2014 ми були на межі банкрутства з запасом менше 5 млрд. За планом президента до 2011-2022 рр. Завдяки іноземним інвестиціям в Україні істотно зміниться рівень життя, зростуть пенсії та зарплати. і саме в цьому виражається успішний розвиток. і саме це мав на увазі Президент “, – підсумував Олексій Голобуцький.