В Ясінянській громаді триває третій модуль навчання енергоменеджерів з Городенківської, Галицької та Долинської громад Івано-Франківської області, Глибоцької, Новоселицької та Хотинської громад Чернівецької області, Горінчівської, Свалявської та Ясінянської громад Закарпатської області в рамках проєкту «Співпраця задля впровадження систем енергоменеджменту в територіальних громадах Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської областей».
Під час навчальної поїздки на Закарпаття майбутні енергоменеджери знайомились з напрацюваннями та досягненнями Ясінянської громади у напрямку розвитку енергозбереження та енергоефективності, пишуть Версії.
Учасники стаді-туру в рамках енергосертифікації досліджували характеристики огороджувальних конструкцій (вікон, дверей та горищного перекриття) та інженерних систем на прикладі комунальних закладів: Ясінянської міської лікарні та двох шкіл громади.
Перед початком практичних занять учасники проекту зустрілись з представником Івано-Франківського регіонального офісу програми «ULEAD з Європою» Максимом Чопеєм, виконавчим директором МАОМС «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття» Ігорем Мельничуком та головою Ясінянської громади Андрієм Делятинчуком.
«Прогресивні громади сьогодні на шляху до енергетичної трансформації. Для цього треба робити системні поступові кроки. Той фах, який здобувають слухачі проекту, відноситься до перспективних професій. В майбутньому кожен муніципалітет чи регіон, який прагне енергоефективності та інвестицій під це, повинен мати відповідні кадри і якісні технічно-економічні розрахунки. Раді помагати тим, у кого є бажання та мотивація робити громади ефективнішими. Це той фронт роботи, який є важливим з огляду повоєнної модернізації», – відмітив Ігор Мельничук.
На прикладі навчального закладу села Лазещина учасники тренінгу досліджували характеристики генеруючої підсистеми системи опалення. А в селі Кваси майбутні енергоменеджери виконували практичні завдання по збору даних в рамках енергосертифікації на базі Квасівського закладу загальної середньої освіти №1.
«Створення комплексної програми заходів з енергозбереження та підвищення енергоефективності є одним з ключових векторів сталого розвитку кожної громади. Системний розвиток енергоефективності неможливий без якісної управлінської системи енергетичного менеджменту. Однією з її важливих складових є сертифікація енергетичної ефективності. Головна мета проведення енергосертифікації – це визначення найбільш критичних з позиції енергоспоживання будівель та розробка комплексу відповідних енергоефективних заходів. Цій темі і був присвячений третій модуль навчання енергоменеджерів», – відмічає керівниця проєкту Тетяна Данилів.
Здобуті на тренінгах знання та практичні навички щодо системи енергетичного менеджменту загалом і проведення енергетичної сертифікації зокрема стануть в нагоді при розробці нових та удосконаленні існуючих муніципальних програм енергетичного розвитку громад-учасниць проєкту – Городенківської, Галицької та Долинської громад Івано-Франківської області, Глибоцької, Новоселицької та Хотинської громад Чернівецької області, Горінчівської, Свалявської та Ясінянської громад Закарпатської області.
Проєкт «Співпраця задля впровадження систем енергоменеджменту в територіальних громадах Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської областей» реалізовується МАОМС «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття» в рамках співпраці між українськими громадами та данським муніципалітетом Гульборгсунном за підтримки Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!