Виліт рейсового літака з Києва перенесли, тож дружина Президента прилетіла до Івано-Франківська з запізненням майже на дві години, пишуть Версії.

Першу леді з нетерпінням чекали в Івано-Франківській спеціалізованій школі № 1. Саме тут голова ОДА Олег Гончарук та Марина Порошенко мали підписати Меморандум про долучення області до всеукраїнського проект Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

Інклюзія для СШ №1 – поняття не нове, її тут впроваджують вже більше 20 років.

«Наразі у нас є 14 дітей з особливими потребами, до 6 з них потрібно особливо уважно ставитись. Тому у шести класах були відкриті вакансії помічника вихователя, який протягом навчального процесу цілий день, супроводжує цю дитину. Це дуже зручно, дитина швидше адаптовується до навчально-виховного процесу. З дітьми з особливими потребами ми почали працювати 20 років тому, коли це ще не було переваг, визначених державою. Зараз держава дуже допомагає», – розповіє директор школи Людмила Мурга.

Зараз в школі облаштували спеціальну окрему туалетну кімнату для дітей з особливими потребами, відкрили ресурсну кімнату. Наступного року планують зменшити набір в перший клас – замість п’яти класів хочуть набрати тільки три. Натомість, в одному із звільнених приміщень відкриють спортивну залу з тренажерами.

Першу леді в школі зустріли святковим концертом з нагоди відзначення Дня української писемності та мови.

«Українська мова – найкрасивіша мова у світі, – звернулась до школярів Марина Порошенко. – Тому ми маємо її дуже любити і берегти. Українська мова – це символ України, як незалежної країни, тому це свято для нас особливо важливе. Українська мова – це мова українського народу і вона повинна стати рідною для кожного, хто вважає себе українцем».

Опісля дружина Президента завітала в 1-Г клас, де навчається учень з особливими потребами – Ростислав Захарія.

«Для нас він найкращий друг і найкращий однокласник», – розповідають про Ростислава учні 1-Г.

А вчителька хлопчика, Марія Сирко, зізналась, що у Ростислава погіршилось здоров’я, тож просить всіх небайдужих допомогти батькам поставити їхнього сина на ноги. Зараз вони збирають кошти на дороговартісну операцію.

«Для нас з дружиною основним показником того, що дитині тут подобається, є його ж слова. Коли він ввечері лягає спати, то завжди питає: «А ви мене зранку розбудите до школи?». Це означає, що Ростиславчик з радістю іде до школи, йому приємно тут навчатися, приємно спілкуватися з однокласниками», – розповідає батько хлопчика Світозар Захарія.

Марина Порошенко подарувала Ростиславчику та всім його однокласникам книги.

Також Перша леді завітала і в сусідній клас до першокласників і разом з ними заспівала дитячу пісеньку «Весела абетка» на слова Марійки Підгірянки.

В коридорах школи учні, які зустріли дружину Президента, просили зробити селфі. З бажаючих утворився справжні натовп.

Відтак Марина Порошенко та Олег Гончарук підписали Меморандум про долучення Прикарпаття до всеукраїнського проект Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

«Івано-Франківщина стала 24 областю, де впроваджується даний проект. В області наразі функціонує 234 інклюзивні школи, у яких навчається 398 дітей з особливими освітніми потребами», – відмітила дружина Президента.

Водночас перша леді передала голові ОДА типові проекти медіатеки для ресурсної кімнати.

Опісля Марина Порошенко завітала на фестивалі етномоди «Край.Ка», який проходить за підтримки Українського культурного фонду.

«Проект етофестивалю «Край.Ка» отримав від незалежних експертів Українського культурного фонду 86 балів зі 100 можливих. Це дуже висока експертна оцінка. Мене дуже вразили сьогоднішні колекції українських дизайнерів. Я хочу їм подякувати за розвиток української моди і популяризацію українського виробника», – звернулась з привітальним словом Марина Порошенко.

Організатори подарували Першій леді презент від дизайнерів та подякували за візит.