Цього року глядачі можуть зробити свій вибір та проголосувати за найкращий фільм Національної кінопремії «Золота Дзиґа», пишуть Версії з посиланням на  WestNews.  Голосування розпочалося 26 березня о 12.00 (за київським часом) та закінчиться 16 квітня о 23.00 (за київським часом). В цей період кожен бажаючий зможе віддати свій голос за одного із десяти номінантів.

Додамо, що Золота дзиґа — українська національна кінопремія, що присуджується за професійні досягнення у розвитку українського кінематографу. Заснована у 2017 році Українською кіноакадемією.  Вона символізує стрімкий та невпинний розвиток українського кінематографу. Крім того, назва нагадує про творчий спадок видатного кінематографіста Дзиґи Вертова.

ПРОГОЛОСУВАТИ МОЖНА ТУТ.

Нагадаємо, 12 жовтня у кінотеатрах України з’явилося українське фентезі “Сторожова Застава”.

Під час сонячного затемнення звичайний хлопчик Вітько потрапляє на тисячу років назад, у Київську Русь, у розпал вирішальної битви Добра і Зла. У його руках магічний камінь, що дає могутню силу, поруч – легендарні богатирі, про котрих він читав у книгах, а проти них – чорна магія і ціла армія на чолі з гігантським кам’яним монстром. Тепер тільки від хоробрості хлопчика залежить, чи переможе світло темряву і чи буде майбутнє таким, яким його знаємо ми. З нагоди цього випустили поштові марки. Згодом відома українська акторка поділилася враженнями від фільму з франківським актором. Актори та директор франківського драмтеатру також поділилися враженнями від перегляду “Сторожової застави”.А франківський письменник навпаки розкритикував “Сторожову заставу”, але похвалив “Кіборги”

А ще для зйомок група “Сторожової застави” мандрувала Україною, що вхопити і передати красу та колоритність батьківщини у кіно. Також стало відомо, що творці “Сторожової застави” планують зняти в Карпатах ще один фільм. Згодом виробник “Сторожової застави” почав повертати Держкіно кошти, виділені на фільм. Пізніше  в мережі було опубліковано другий трейлер фільму “Сторожова Застава”.