Результат пошуку зображень за запитом "пилосос"

Алергія і астма стали справжньою проблемою жителів мегаполісів, і щоб уникнути розвитку цих недуг слід дуже відповідально поставитися до вибору пилососа. Адже саме недостатня ступінь фільтрації може завдати серйозної шкоди здоров’ю.

Основну масу пилососів, що продаються в Україні, складають пилососи з сухим типом прибирання, які володіють кількома ступенями фільтрації. Перший етап це збір пилу в спеціальному пилозбірнику, який в залежності від типу пилососа може бути виконаний у вигляді мішка, аква-фільтра або контейнера. На першому етапі фільтрації відсіваються великі частки пилу, які складають до 90 відсотків від загальної маси.

Другим етапом відбувається очищення на вході в моторний відсік за допомогою постійного або знімного моторного фільтра для захисту двигуна від дрібних частинок пилу і подальшого перегріву або виходу з ладу. На виході з пилососа, третьому етапі, відбувається кінцева очистка фільтрами H.E.P.A. або фільтрами S-класу, які запобігають потраплянню алергенів і мікрочастинок в повітря. Також, іноді використовується вугільний фільтр для поглинання запахів.

Основні види фільтрів: мішок, фільтр грубої очистки і фільтр тонкого очищення.  Розглянемо кожен з видів докладніше.

Фільтр грубої очистки здійснює первинне очищення повітря в основному резервуарі для збору сміття. У різних системах фільтрації різні типи ємностей виконують роль такого резервуара для збору сміття, як уже згадувалося це може бути мішок, контейнер або резервуар з водою, іменований також аква-фільтром. Вони можуть затримувати від 60 до 99 відсотків всього пилу. Найгірше затримуються мікрочастинки, а великі частки більш 0,31 мкм затримуються ефективно усіма типами фільтрів грубої очистки.

Мішок-пилозбірник може бути постійним і виконаним з тканини або одноразовим, зробленим з паперу або синтетичного матеріалу. Потужність всмоктування залежить від того, наскільки пропускає повітря матеріал, з якого зроблений мішок. Він повинен володіти хорошою пропускною спроможністю і одночасно затримувати дрібні частинки пилу і сміття. Паперові пилозбірники зазвичай двошарові, здатні забезпечувати видалення всього зібраноого пилу, а також виключають будь-який контакт з пилом при вилученні з пилососа завдяки, затвору, який автоматично закривається. 

Тканинним мішком продовжують і сьогодні комплектувати пилозбірники через зручності багаторазового використання. Очевидно, що швидше забиваються пори маленького розміру і, отже, падає потужність всмоктування. Тобто, зниження здатності пилососа всмоктувати сміття безпосередньо залежить від ефективності пилозбірника. Інженери фірм-виробників постійно знаходяться в пошуку конструктивних рішень, які поєднували б збереження високого показника потужності всмоктування і ефективність фільтрації при повному пилозбірнику. І такі пошуки привели до нового покоління пилозбірників.

Фильтр циклон для пылесоса

У багатьох сучасних пилососах провідних виробників в якості пилозбірника передбачений контейнер, який є пластмасовою ємністю, що розташовується в корпусі пилососа. Пилососи з контейнерами називаються «циклонами» і бувають двох видів.

У «циклонах» першого типу повітря проходить по спіралі в спеціально сконструйованому контейнері. За допомогою відцентрової сили частки пилу притискає до стінок, де вони втрачають швидкість і залишаються в контейнері. Після цього, майже повністю відфільтроване повітря очищається додатковими моторним і випускним фільтрами. 

У пилососах другого типу повітря потрапляє в контейнер, де відбувається різке падіння швидкості, в результаті чого понад 95 відсотків великих частинок залишаються на дні, а дрібний пил захоплюється вихорами повітря в моторний фільтр із шаром бактерицидного складу, далі потрапляє в випускний фільтр.

Зібране сміття добре видно в контейнері з прозорого пластика і просто висипається після завершення збирання. Контейнер можна сполоснути водою і встановити на його місце в корпусі пилососа. Очевидною перевагою «циклонів» є стабільний рівень потужності всмоктування, який не залежить від рівня заповнення контейнера, і більш гігієнічний процес очищення контейнера. Зазвичай в «циклони» додатково використовують H.E.P.A-фільтр, який покликаний затримувати частинки пилу до 0,3 мкм. Найвищі показники ефективності збирання демонструють пилососи з аквафільтром, але їх вартість вище, ніж у пилососів сухого типу і пилососів з контейнером.

Фільтри тонкого очищення.

Незалежно від потужності пилососа, неможливо домогтися 100 відсоткової чистоти в приміщенні, якщо частина пилу буде викидатися назад в повітря з виходящим потоком. І  додатково цей потужний потік буде піднімати залишилася пил в повітрі, створюючи пиловий фон на висоті 0,5-0,9 метрів від підлоги, як раз на рівні органів дихання дітей. Однак, небезпеку представляє не тільки пил, але також і суміш бактерій, шерсті домашніх улюбленців, продуктів життєдіяльності побутових кліщів, тютюновий дим, віруси і так далі. Щоб уникнути всіх перерахованих і інших алергенів, варто звернути пильну увагу на ефективність видалення найдрібніших частинок пилу.

Основні типи фільтрів тонкого очищення:

  • Фільтри класу S і H.E.P.A
  • Електростатичні мікрофільтри (в більшості пилососів).

Відмінність цих типів фільтрів полягає в терміні служби і ефективності затримки частинок. Електростатичні фільтри рекомендується міняти при заміні кожного шостого паперового мішка і їх ефективність становить від 80 до 99,9 відсотків, тобто вони мають здатність затримувати частинки більше 0,3 мкм. Термін служби фільтрів S-класу і HEPA-фільтрів до декількох років, в разі якщо фільтр можна промивати водою. Критерій приналежності до S-класу це найвища ефективність затримки найдрібніших частинок і алергенів 99,97 і більше. Абревіатура H.E.P.A позначає високоефективну очистку повітря, клас фільтрів, які можуть відрізнятися за рівнем фільтрації.