рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Фінансова підтримка для ВПО: яку допомогу дають на Івано-Франківщині

реклама

Фінансову підтримку від держави нині отримують майже два з половиною мільйони внутрішніх переселенців. На це, щомісяця, з бюджету йде майже шість мільярдів гривень.

Це, приміром, дані за жовтень. Допомагають активно та систематично і міжнародні організації. Зараз триває прийом заявок на фінансову допомогу від “Червоного хреста”.

Скільки дають? І хто може подаватися? А ще – які зміни в лиспопаді відбулися в оформленні державної допомоги для ВПО? Про все детально – далі в сюжеті Подробиць.

В івано-франківському офісі “Червоного хреста” наплив відвідувачів. Пишуть заявки на отримання грошової допомоги. Подає документи і Марина з Луганщини. На Прикарпатті живе вже півтора року.

Марина розповідає: вона одинока мама, виховує двох синів. Із доходів у неї – лише державні виплати ВПО і допомога на дітей.

Марина, переселенка з Луганської обл.:

Я з цих коштів плачу за житло оренду, за комунальні послуги, а соціальна допомога, яка приходить, то тих коштів вистачає на харчування. На речі майже ні. Стараюсь по гуманітарним допомогам брати речі на дітей.

Молодшому сину – три роки, він часто хворіє – розповідає Марина. Відтак, можливості влаштуватися на роботу – немає. Тому й звертається часто за допомогою до різних міжнародних організацій.

Марина, переселенка з Луганської обл.:

Я слідкую в телеграм-каналах, у фейсбуці, в соцмережах за організаціями, і якщо вони виставляють форму для реєстрації, то я реєструюся.

Неабияк сподівається отримати цю фінансову допомогу і Світлана з Харківщини.

Світлана, переселенка з Харківської обл.:

Яка там фінансова допомога я навіть не знаю, але мені зараз всерівно, що і як. Хоч би якусь підтримку просто. Хоч щось, бо становище зараз дуже нелегке.

На Прикарпатті жінка з донькою з березня минулого року. Світлана – теж одинока мама. Влаштувалась тут на роботу – кондитером на хлібокомбінаті. Розповідає: спершу жили в школі, потім в гуртожитку. Нині винаймають однокімнатну квартиру.

Світлана, переселенка із Харківської обл.:

Це по пʼять і більше людей в одній кімнаті і це дуже важко морально. Ми вирішили якось викручуватися і хоч трішки самостійно пожити в двох без сторонніх людей, але виявилось настільки матеріально важко.

Світлана розповідає свою бухгалтерію – 8 тисяч зарплата, ще 5 – виплати ВПО на двох із донькою. З цього сім тисяч платять за житло. Решта – на продукти. Аби зібрати дочку на навчання – мусіла позичати.

Світлана, переселенка із Харківської обл.:

Вона студентка, перший курс. Приходилось купляти нове взуття. У мене кілька днів не було мобільного телефону – прийшлося закласти в ломбард, аби якісь гроші отримати на те, щоб кросівки купити.

В “Червоному хресті” розповідають – допомогу переселнцям надають від початку війни. Спершу це були ваучери для придбання продуктів у великих супермаркетах. Згодом організація провела серед ВПО анкетування і зʼясувала, що найбільш гостро зараз стоїть проблема із оплатою житла. Тож перейшли на грошовий варіант.

Юля Тонюк, представниця Червоного Хреста:

У нас зараз є дві програми за підтримки швейцарського “Червоного хреста” масштабної саме грошової виплати. Перша програма – це цільова допомога – підготовка до зимового сезону. Люди за ці гроші можуть купити ще зимовий одяг, оплатити комунальні послуги, оплати ту ж оренду житла.

Допомога разова, становить три тисячі двісті гривень на господарство. Друга програма – багатоцільова, жодних обмежень на що витрати кошти немає. Сума – теж три двісті, але розрахована вона на три місяці.

Юля Тонюк, представниця Червоного Хреста:

Категорії, яким ми надаємо допомогу, це інваліди першої і другої групи, сім’ї, які виховують дитину з інвалідністю і так само батьки або матері, які самі виховують дитину.

Подаватися можна на дві одночасно. Реєстрація триває не лише у Франківську, але і у всіх районних центрах. Програма стартувала два тижні тому – і триватиме до сімнадцятого листопада.

Нині допомоги від міжнародних організацій, як і їх самих – значно поменшало. Звузився і перелік осіб, які можуть на них претендувати. Відбулися змінити і в оформленні державної допомоги для пересенців.

Оксана Станіславська, заступниця директора департаменту адміністративних послуг Івано-Франківської міської ради:

Змінилася форма заяви та умови подачі документів. Тобто зараз допомога призначається на сім’ю. Тобто до складу сім’ї включається чоловік, дружина, діти, непрацездатні батьки, які включені до реєстру ВПО. І подається така заява представником від сім’ї. А раніше кожна особа зверталася особисто.

Ці нововведення набули чинності з першого листопада. А з першого серпня змінилися умови виплат – їх тепер отримують не всі ВПО.

Оксана Станіславська, заступниця директора департаменту адміністративних послуг Івано-Франківської міської ради:

Зараз допомога не призначається, якщо особа здійснила покупку понад сто тисяч гривень, або має у власності транспортний засіб з часу реєстрації якого не пройшло пʼяти років, або якщо сума коштів в банку теж понад сто тисяч гривень чи якщо особа перебувала за кордоном понад тридцять днів перед датою звернення або сумарно 60 днів за півроку.

Зменшили і перелік територій, жителі яких можуть претендувати на статус ВПО. Серед них – лише ті населені пункти, де ведуться активні бойові дії або вони під окупацією. А ще з першого листопада допомога для ВПО призначають лише на півроку.

Оксана Станіславська, заступниця директора департаменту адміністративних послуг Івано-Франківської міської ради:

Якщо особа перебуває в населеному пункті і у неї не змінилися умови, по яких призначається допомомога, вона може знову звертатися за оформленням такої допомоги.

Щодо розміру допомоги – то вона від початку війни залишилися незмінною. Щомісяця – дві тисячі на дорослого, і три – для дітей та людей з інвалідністю.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

На Хмельниччині керівник РДА “допомагав” уникати мобілізації за 1,5 тисячі доларів (фото)

Державне бюро розслідувань викрило схему ухилення від мобілізації, яку організував виконувач обов’язків голови Хмельницької районної державної адміністрації, пропонуючи військовозобов’язаним отримати статус обмежено придатних за грошову винагороду.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
На Львівщині прикордонники затримали автомобіль, викрадений у Бельгії

На Львівщині прикордонники затримали автомобіль, викрадений у Бельгії

У пункті пропуску “Шегині” прикордонники виявили викрадений автомобіль Renault 2020 року випуску, який розшукували правоохоронні органи Бельгії.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
У Франківську відкрили книгарню, де можна обміняти старі книги на нові

У Франківську відкрили книгарню, де можна обміняти старі книги на нові (фото)

У центрі Івано-Франківська на вулиці Андрія Мельника запрацювала нова книгарня-кав’ярня “Слово”, яку відкрила переселенка з Чернігова, де відвідувачі можуть не лише придбати книги, але й долучитися до екологічної ініціативи з…

ПЕРЕГЛЯНУТИ