Про це повідомили активісти ГО «Мами Прикарпаття» на прес-конференції в Івано-Франківську.
Гостру увагу звернули на фінансування миючих та дезінфікуючих засобів для ДНЗ. Адже, як переконують, гроші на ці потреби виділяються з міського бюджету, а, так звані, «побори» з батьків не припиняються, пишуть Версії.
«Не секрет, що, так звані, благодійні внески вже перетворилися на основне джерело фінансування поточних потреб навчальних закладів, а часто, навіть, капітальних ремонтів.
Замість того, щоб звертатися до Департаменту освіти за фінансуванням, як це вимагає законодавство, керівники навчальних закладів, чомусь, вирішують перекласти відповідальність в оплаті миючих засобів, нових меблів, нових вікон, інших поточних ремонтів, облаштування дитячих майданчиків на «плечі» батьків. Збір коштів відбувається у багатьох випадках неконтрольовано, суперечить законодавству, немає звітної документації. Варто зауважити, що відповідно до законодавства, будь-який обіг готівки в школі чи садочку є незаконним.
Якщо батьки, все ж таки, хочуть надати цю допомогу благодійну, вона повинна бути добровільною, не може бути фіксованої суми. Перерахунок коштів повинен відбуватися на офіційний рахунок садочка, школи чи фонду», – переконує Наталія Амарі, активістка ГО «Мами Прикарпаття».
Організатори прес-конференції переконують, що фінансування на ці потреби з міського бюджету є, і воно, навіть, зростає.
«На садочок №1 в Івано-Франківську в 2016 році було виділено на миючі засоби 1000 гривень. Тоді, як в 2017 році ця сума становитиме 5 тисяч гривень. Дитячий садочок №22 в 2016 році – 715 гривень, а на 2017 рік – 5 тисяч 700 гривень», – зазначають активісти.
Крім того, стало відомо, що 4 мільйони 700 тисяч гривен у бюджеті 2017 року закладено на поточні ремонти дошкільних навчальних закладів, а на школи ця сума складає майже 8 мільйонів гривень.
«Гроші з бюджету, на наш погляд розподіляються нераціонально. Є такі статті витрат, як Інтернет, телефонний зв’язок. По садочках ця сума становить 7 тисяч гривень на рік. На наш погляд її можна було б оптимізувати, зменшити. Адже, зараз є достатньо пропозицій від інтернет-провайдерів. А зекономлені кошти можна пустити на ті ж миючі засоби», – переконує Наталія Амарі.