За пропозицією Миколи Ковальчука депутати другим винесли на розгляд питання щодо погодження надання спеціального дозволу на видобування нафти та газу приватній видобувній компанії ТОВ «ПАРІ», яке хоче видобувати надра на території Микуличина та Татарова, пишуть Версії.

Як повідомив заступник начальника управління екології та природних ресурсів ОДА Андрій Пліхтяк, компанія хоче видобувати нафтогазовий конденсат на Яремчанщині на площі біля 10 квадратних кілометрів. На сесію також прийшов представник ТОВ «ПАРІ».

Він повідомив, що компанія готова виконувати свої зобов’язання перед громадськістю і планує інвестувати в Микуличинську та Татарівську сільські ради біля 3,5 мільйонів гривень. Попередні домовленості вже є з сільським головою Татарова про облаштування вуличного освітлення з LED-лампами.

«Справді, до нас зверталася ця організація, – підтвердив війт Татарова. – В листопаді була укладена угоду про співпрацю. Я наголошую, угода про співпрацю, а не дозвіл на видобування. Організація зобов’язалась провести встановлення нових «ледівських» світильників, тобто модернізацію вуличного освітлення».

Депутати довго сперечались, чи голосувати «проти», щоб їхнє рішення не стало потім «мовчазною згодою». Після довгих дискусій врешті вирішили внести поправку «відмовити у погоджені дозволу» і позитивно проголосували за неї.

Ще на початку засідання до депутатів з трибуни звернулися учасники АТО, щодо того, щоб депутати не надавали дозвіл «ПАРІ».

«Колишні регіонали зареєструвались за офшорними фірмами і хочуть нас обманювати. Власником ТОВ «ПАРІ» є Микола Злочевський [ред. – екс-регіонал, міністр екології за часів Януковича]. Вони зараз живуть за кордоном, а потім перекачують гроші на війну у Донецькі області», – апелювали до депутатів активісти.

Після позитивного голосування за відмову у погоджені спецдозволу активісти покинули залу засідань.