1

Юлія Тимошенко невдоволена результатами виборів і свариться зі спікером Олександром Турчиновим, а у фракції “Батьківщини” назріває розкол, поговорюють у кулуарах парламенту.

Наразі у партійні фракції “Батьківщини” у парламенті 88 народних обранців, однак майже половину з них можна вважати “людьми” нинішнього прем’єра Арсенія Яценюка, цитує “Корреспондент” джерело з партії.

До того ж, партію глави Кабміну “Фронт змін” досі не зняли з реєстрації і він може піти у “вільне плавання”. “Він (Яценюк – Ред) не проти розпочати свою гру. Думаю, що його юристи знайшли спосіб зберегти “Фронт змін”, – заявив директор центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко.

Сумніваються, що фракцію вдасться зберегти і самі депутати. “Важко сказати скільки наразі у Тимошенко людей, – найближчі засідання Ради покажуть розташування сил, однак, це практично ті, хто був з нею у штабі в ніч виборів”, – заявило джерело видання. У партії поговорюють, що Тимошенко і її перший заступник та нинішній спікер Олександр Турчинов давно сперечаються між собою.

Екс-прем’єрка нібито незадоволена формуванням списків “Батьківщини” під час виборів, замовчування її позиції під час ув’язнення та витрати партійної каси. До того ж, спікера не бачили у штабі “Батьківщини” у ніч виборів.

Експерти вважають, що Тимошенко залишається лише чекати на помилку новообраного президента Петра Порошенка, тому вона поки зробить паузу. У “Батьківщині” також стверджують, що лідерка партії вже почала готуватися до дострокових парламентських виборів. Депутати поговорюють, що до Ради Тимошенко може потрапити і у якості мажоритарного депутата – в окрузі в Одесі чи Івано-Франківську. Такі дії нібито розглядаються у якості запасного варіанта для Тимошенко.

Нагадаємо, Тимошенко на позачергових виборах президента 25 травня фінішувала друга з 12,81% – це вчетверо менше, ніж у Порошенка.