Дорога до загадкової Індії не проста. Вилітали з Києва, пересадка була в Шарджі (Об’єднані Арабські Емірати). До неї їхали п’ять з половиною годин, а ще через п’ять — прибули в місце наших мрій — Даболім (Північний Гоа).
Вартість самого туру обійшлася у 1400 $ на двох (переліт, проживання у 4-зірквому готелі протягом 9 днів, сніданки).
Для довідки: 60 індійських рупій = 1 $.
Пізнавальні екскурсії
Наша мандрівка до Гоа припала на початок грудня. Саме тоді розпочався сезон. Якщо спроектувати погодні умови у звичну для нас площину, можна сказати, що там розпочалася «весна». Температура повітря становила 30-32 °C, води — 27 °C. Приблизно на 20 грудня припадає розпал сезону!
Водоспад Дудхсагар, Гоа
Куди варто вирушити — до Старого Гоа — міста, що пропонує відвідати безліч ярмарків, кафедральний собор Святої Катерини — найбільший християнський храм Азії.
Мабуть, жодна поїздка до Індії не буде вважатися повноцінною без катання на слоні. У штаті Гоа їх всього 10! Вам запропонують або просто покататися (вартість з людини — 700 рупій), або скупатися (до 1000 рупій). Однак на другий варіант зважуються тільки екстремали: річка, в якій купаються, дуже брудна. Загалом тривалість катання становить близько 5 хвилин.
Також раджу побачити водоспад Дудхсагар, який входить до сотні найвищих водоспадів світу. Назва цього природнього дива дослівно перекладається як «молочний океан». Також приємно здивує екскурсія на плантацію спецій.
Старий Гоа
Пляжі
Північний Гоа характерний тим, що тут багато пляжів. Найвідоміший з них — Мандрем: він чистий і «живий» (вночі можна побачити багато крабів і морських зірок).
Захід сонця у Гоа
Пляж Арамболь — осередок вечірок та різних тусовок у Гоа. Тут є традиція збиратися на захід сонця. Люди приносять музичні інструменти, хтось танцює, співає, хтось медитує.
Найкрасивішим серед пляжів, беззаперечно, є Кола Біч. Схожий на класичну картинку з реклами «Bounty». Розлогі пісчані береги, оточені розкішними пальмами — тільки встигай фотографувати!
Вхід на усі пляжі безкоштовний. Туристам пропонують справжні екстремальні розваги, як-от: серфінг, дайвінг, прогулянки на катері і риболовлю, прогулянку з дельфінами.
Кухня
Одразу забудьте про страви з телятини чи яловичини — в Індії вони заборонені! Зазвичай тут вживають курятину і рибу. Кожного дня ми куштували різні рибні делікатеси: лобстерів, акулу, кінг-фіш, королівські і тигрові креветки, помфрет. До них дуже добре смакує індійське пиво — кінг-фішер. В середньому вечеря на двох разом із напоями обходилась у 15-20 $.
Щоранку ми незмінно пили кокосове молоко (порція — 1 $). Воно сприяє процесам травлення і допомагає краще сприймати незвичну екзотичну кухню. Фреші — це взагалі окрема історія! Фрукти зривають прямо з дерева й одразу ж готують вам напій! Вартість такої насолоди — 2-2,5 $.
До речі, знаєте, чому індійці такі худі? Секрет у тому, що вранці вони випивають по склянці води з червоним перцем.
Що привезти на згадку
Привітні місцеві жителі
Індія славиться своєю натуральною косметикою, коштовним камінням, текстилем, солодощами. Тож раджу сувеніри і подарунки обирати саме з них! Марка натуральної косметики «Гімалая» неодмінно сподобається подругам (бальзами для губ, шампуні, гелі, креми та ін.), а ром «Old Monk» — усім друзям!:) Дехто тут купує необроблене коштовне каміння: смарагди, рубіни, перли. На місцевому ринку мене навчили, як відрізняти справжні перли від «фальшивок»: натираєш каміння об метал (краще об залізо), якщо він не облазить, то справжній! Запам’ятайте одну важливу річ — в Індії обов’язково треба торгуватися! Будь-яку ціну діліть на три — й отримаєте реальну вартість товару.
Місцеві люди вразили своїм іншим ставленням і поглядами на життя. На відміну від нас, їх більше цікавить самопізнання і розвиток. Ремонтами, облаштуванням дому, придбанням авто чи брендових речей вони зовсім не переймаються!
Природа Індії