Українські заробітчани за кордоном - У Фінляндії розраховують ...

Найбільше наших подалися до Польщі на збір спаржі та полуниці. Більшості роботодавці забезпечили безкоштовне перебування та харчування на час самоізоляції.

“Ми збираємо спаржу. За годину роботи платять 14 злотих (90,3 грн). Також роботодавці надали безкоштовне житло. Можемо й брати спаржу їсти безкоштовно. За місяць можна заробити 19-20 тисяч гривень. Але в нас не питали ні кваліфікації, ні дипломів. Люди, які мають дипломи, заробляють значно більше. Звісно, не на сезонних роботах. У подальшому після спаржі перейдемо на полуницю”, – розповіла gazeta.ua  Тетяна Устенко з Івано-Франківська.

Багато українців нелегально їдуть у Німеччину та Чехію. Там заробітки значно більші.

“На тій же спаржі в Німеччині платять 9,75 євро, або майже 300 гривень за годину. Правда, тут нічим не забезпечують. Житло треба зняти самостійно, харчі теж сам собі купуєш. Але знайти роботу легко. Рук не вистачає. Я працюю по карті сталого побуту, яку отримала в Польщі. Це теж не зовсім легально, але раніше німці брали з картою поляка і навіть робили легальні документи. За місяць можна заробити і до 3 тисяч євро”, – каже українка Антоніна.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!