Після ракетного удару по Івано-Франківську місцеві мешканці оцінюють збитки і подають заяви на компенсацію.
«Після ракетного удару ми маємо пошкодження як житлового фонду, так і майна юридичних осіб. Було пошкоджено будівлі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, 14 будівель житлового фонду, дошкільний заклад «Барвінок», ліцей №17 і приміщення бібліотеки. Це понад тисячу квадратних метрів даху, понад 800 вікон і 10 вхідних дверей», – розповів заступник міського голови Івано-Франківська Руслан Гайда.
За його словами 22 червня, через кілька годин після ракетного удару, відбулось позачергове засідання комісії з надзвичайних ситуацій, було прийнято рішення про створення чотирьох комісійних груп з обстежень об’єктів нерухомого майна, пошкодженого внаслідок ракетного удару.
«Комісії працюють, оцінюють збитки, та виносять на виконком рішення про надання компенсації мешканцям нашого міста», – додав Руслан Гайда.
Заступник міського голови повідомив, що впродовж 22-24 червня обстежено понад 200 кватир, складено акти обстеження з фотофіксацією, мешканці подали загалом 263 заяви.
«8 тисяч за двері і 4 тисяч 100 гривень за квадратний метр вікна, але не більше, як 30 тисяч в загальному за всі пошкоджені вікна. Допомога надаватиметься власникам, співвласникам, наймачам та орендарям пошкодженого житла», – пояснив Руслан Гайда.
На даний час рішенням виконкому з міського бюджету вже надано грошову допомогу на суму 1 109 000 гривень. Однак, ще не всі заяви опрацьовані і ця сума зросте.
Директор департаменту адміністративних послуг Івано-Франківської міської ради Богдан Питель відмітив, що франківці також можуть подати документи для надання компенсацій за програмою “єВідновлення” трьома способами: безпосередньо у ЦНАПі, в мобільному застосунку “Дія” або на сайті державних послуг.
«Наразі мешканці Франківська подали 75 заяв на державну програму «єВідновлення», – відзначив Богдан Питель.
Аби отримати кошти потрібно подати заявку, відкрити рахунок в банку, подати заявку на виплату та дозволити комісії огляд майна.
«Гроші надходитимуть на картку «єВідновлення», їх можна витратити на придбання будівельних матеріалів та на замовлення ремонтних робіт. Обов’язковою умовою є надання звіту про виконані роботи», – каже Богдан Питель.
Якщо майно зруйноване, то держава виплачує 350 тисяч гривень за квартиру та 500 тисяч гривень за будинок.