ОСББ «Південне» знаходиться за адресою Південний Бульвар, 33. В цьому будинку 80% мешканців – це пенсіонери. Не кожен з них з комп’ютером на «ти». Та і пенсії невеликі, тож люди намагаються економити, пишуть Версії.

За словами жителя будинку Василя Томашевського – всі власники квартир сплачують кошти за комунальні послуги через банківські установи. Однак, гроші за квартплату бухгалтер ОСББ у декого збирає готівкою, виписуючи квитанції, до яких він має ряд запитань.

«Всі власники квартир комунальні послуги проводять через банківські установи: світло, газ, доставка газу, вода, каналізація, опалення, вивіз сміття. Але квартплату платять готівкою особисто бухгалтеру. На квитанціях нема номеру квитанції, не вказано, що оплата здійснюється за квартплату, не вказано номер квартири та інше», – переконує франківець.

Версії приховали лише прізвище, ім’я та по батькові мешканця

Версії приховали лише прізвище, ім’я та по батькові мешканця

Також він відзначив, що жителі не знають, скільки коштів є на розрахунковому рахунку. Тому зверталися до ОСББ за поясненнями, щодо розрахунків готівкою та «неналежних» квитанцій. Просили також фінансові звіти та суму коштів на розрахунковому рахунку їхнього ОСББ. Запити надсилали кілька разів, навіть зверталися до адвоката і тоді отримали відповідь.

Щодо ознайомлення з фінансовою звітністю та рухом коштів поточного рахунку в ОСББ зазначили, що «фінансовий звіт за 2019 рік був розглянутий на Загальних зборах ОСББ «Південне» 26 січня 2020 року по кожній статті згідно складеного кошторису», – йдеться у документі-відповіді. Щодо готівкової оплати роз’яснень у відповіді не було. Однак, там зазначили, що додаткову інформацію мешканці можуть отримати на найближчому засіданні ОСББ.

Після скарг бухгалтер таки написала оголошення для мешканців – сплачувати квартплату через банк.

«Оплата готівкою – це явна корупція. І це відбувалося 14 років по даний час. З такими серйозними порушеннями бухгалтер не має ні морального, ні юридичного права займати цю посаду», – переконує Томашевський.

Чи дійсно все так? Версії звернулися до ОСББ «Південне» за поясненнями.

Ярослав Богаченко каже, що вже два місяці не очолює ОСББ «Південне». Повноваження начебто передав заступнику, однак, і він не хоче очолювати ОСББ.

«Наше ОСББ 13 разів займало перші місця кращих ОСББ міста Івано-Франківська. У нас найнижчий тариф в Івано-Франківську –  гривня за квадратний метр. 49 років ми живемо в будинку на 80 квартир і все було дружно. Поки не з’явився новий сусід і тоді почалося різні розбірки. Щодо цієї ситуації – у нас була поліція, перевіряли фінансові надходження – жодних помилок не знайшли. По оплаті готівкою – є мешканці, які сплачують в банку за квартплату, а є люди, які не можуть цього робити, бо вони вже старші. Крім того, банки беруть кошти за послуги, які ще й зараз подорожчали, а пенсіонери рахують кожну копійку. Тому їм вигідніше заплатити бухгалтеру готівкою», – розповів Ярослав Богаченко.

ОСББ «Південне» дійсно неодноразово займало призові місця у оглядах-конкурсах на кращий будинковий комітет, територіальний комітет, краще об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Про це також свідчать повідомлення в ЗМІ.

«Зазначимо, що ОСББ «Південне» постійно бере участь в цьому конкурсі і кожного року підтверджує якість обслуговування будинку та прибудинкової», – йдеться на сайті міськвиконкому.

«Мешканцями даного будинку проведено значну роботу по благоустрою і впорядкуванню прибудинкової території та самого будинку: встановлено бордюри, заасфальтована дворова територія, за кошти мешканців будинку прокладено під будинком тротуар з плиточним покриттям, зроблено ремонт в під’їздах, облаштовано актовий зал в підвалі будинку та планується встановлення на території будинку дитячого майданчика», – писали місцеві сайти.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!