IMG_1997

“У Долинському районі ми видобуваємо нафту. Ми вийшли на 17 аукціонів за два роки. І знаєте, нафта нікому не потрібна, – сказав ректор університету нафти і газу Євстахій Крижанівський. – Наразі є загроза, що нафта виллється. Ми штучно її стримуємо, аби вона не виходила – адже може статись екологічна катастрофа”.

IMG_2005

Зі слів Крижанівського, наразі усі ємності на Івано-Франківщині заповнені, є надлишок нафти.

IMG_2012

“Нафта в’язка, ми навіть ініціювали переробку в’язкої нафти на міні-заводах – тоді б не треба було асфальту, – продовжив ректор вузу. – Коли ми наповнили усі ємності, що робити з нафтою? Це жах! Ми ж відповідаємо за це. Ми зібрали ректорат і вирішили подарувати цю нафту українському війську. Ми направили Першому віце-прем’єр-міністру Віталію Яремі відповідний лист. Це дуже проста справа – дати доручення “Укрнафті” забрати нашу нафту на свої заводи, переробити, забрати продукцію собі та заплатити за роботу, а решту віддати війську. Був би гордий університет нафти і газу, що допомогли. Але нічого з того не вийшло, вони відмовились. Нафта і газ в Україні є. Івано-Франківщина – це полігон для новітніх технологій, але у нас не знають, що робити з нафтою”.

Врешті голова Івано-Франківської облдержадміністрації Олег Гончарук сказав, що ініціює створення робочої групи, очилити яку планує сам.

“Я буду лобістом ідей усіх працівників університету нафти і газу. Вважаю, тоді буде немарним моє перебування на посаді”, – додав Гончарук.