Акція не є протестом, це мовчазна і мирна хода, яка проходить вже п’ять років поспіль на захист мільйонів чоловіків, жінок та дітей, які зараз знаходяться у рабстві. Минулого року до акції приєдналося 400 міст у 50 країнах світу , пишуть Версії з посиланням на Правда.іф.

В Україні в 2018 році до цієї благородної акції долучаються усі обласні центри та міста обласного значення. Основна мета акції – роз’яснити громадянам існування проблеми торгівлі людьми, її основні форми та способи втягнення в експлуатацію.

Акція відбулася під патронатом Міністерства соціальної політики України, за підтримки Представництва неурядової громадської організації А21, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Міжнародної організації з міграції та місцевих державних адміністрацій. Учасників акції одяглися в чорний (темний) колір.

Як повідомив начальник департаменту соцполітики Івано-Франківської ОДА Володимир Корженьовський, у світі багато людей потрапляють в рабство. Лише з 1991 року в Україні постраждало понад 200 тисяч осіб. На Прикарпатті за останні 5 років звернулися за захистом 27 людей.

“На жаль в суспільстві зараз є велика проблема з рабством людей.Сьогоднішньою акцією ми хочемо привернути увагу усіх мешканців міста до цієї проблеми”,- сказав Корженьовський.

Виконавчий директор БФ „Карітас” Івано- Франківської УГКЦ Наталія Козакевич наголошує, що серед постраждалих є і діти, і дорослі. Основними формами рабства в Україні та на Прикарпатті переважно є трудова і сексуальна експлуатація.

“Ми працюємо так щоденно. Їздимо в різні навчальні заклади і розповідаємо про небезпеку працевлаштування. В процесі таких заходів ми виявляємо людей, які могли вже бути у рабстві”,- повідомила жінка.

Щоб не потрапити в рабство фахівці радять не довіряти усім підряд. Якщо хочете знайти роботу за кордоном детально перевіряйте фірму, яка пропонує вам роботу. Їхати за кордон з якимось кодовим словом, щоб у разі небезпеки ним скористатися.

Учасники акції пройшлися мовчазною ходою наступним маршрутом: Вічевий Майдан – вул. Галицька – площа Ринок – площа Міцкевича – вул. Назалежності – Вічевий Майдан.