рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Франківськ готується до електронного квитка – чому подорожчає проїзд

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Досвід позичили

«Нам потрібні електронні квитки, бо вони вже всюди є, – говорить міський голова Руслан Марцінків. – У всьому світі, в Європі. Це зручно для людей. Електрон­ний квиток дозволяє їздити упродовж години, тобто можна їхати з пересадками, заплативши лише раз. Крім того, ми будемо знати весь пасажиропотік, мати всю статистику».

За словами мера, пенсіонери матимуть свої окремі картки, студенти – свої. Крім того, запровадження електронного квитка має змусити людей платити за проїзд, каже він, пишуть Версії з посиланням на “Репортер“.

Начальник управління транспорту і зв’язку Олег Ганчак розповідає, що про те, як має виглядати електронний квиток, вони писали на сайті міста ще у 2016 році.

«Якби нам вдалося запровадити це ще тоді, то ми були б одними з перших в Україні, – каже Ганчак. – На жаль, не вийшло, бо не врахували певних технічних моментів. Ми пішли іншим шляхом – подивилися, які труднощі з цим виникають в інших обласних центрах. Поїхали до Львова, Тернополя, враховували їхній досвід, радилися і спілкувалися з тамтешніми фахівцями».

За словами Олега Ганчака, приватні перевізники до таких змін ставляться нормально. Вони будуть орієнтуватися на комунальників і вже з 1 січня 2020 року почнуть встановлювати валідатори на свої автобуси. Про це йдеться і в договорах з перевізниками.

Першими стануть пільговики

«З 1 жовтня почнеться запис на електронну чергу для подання документів на виготовлення пільгових карток, – говорить директор КП «Електроавтотранс» Віталій Голутяк. – Це триватиме до 1 червня 2019 року. В місті створять 10 точок з кол-центрами, пільговики будуть туди дзвонити і їх записуватимуть на конкретну годину, аби уникнути скупчення. Потім людина приносить документи, її одразу фотографують – для пільговиків картки будуть обов’язково з фотографією».

За словами Голутяка, учні і студенти зможуть отримати картки лише з 1 січня. Спершу картки зроблять пенсіонерам, ветеранам АТО та іншим пільговикам, а їх у Франківську 60 тисяч. Пасажири без пільг картки купуватимуть, до 1 січня комунальники сформують мережу – підприємці та супермаркети співпрацюватимуть з ними та продаватимуть картки.

Поповнити картку, каже Голутяк, можна буде через інтернет, наприклад, «Приват24» або в терміналах. При купівлі картки на ній уже буде певна кількість безкоштовних поїздок. Звичайна картка може бути в режимі проїзного, одноденного проїзного, місячного проїзного, та одноразова – тобто гроші зніматимуться щоразу.

«Вартість картки немала, – каже Віталій Голутяк, – адже це не просто пластик, всередині є смарт-чіп. Ми їх ще не виготовляли, тому не можемо сказати навіть приблизну вартість».

Система почне працювати ще цьогоріч, бо комунальники вже закупили першу частину валідаторів. Скоро їх почнуть ставити. Але спочатку валідатори працюватимуть тільки на банківські картки із функцією безконтактної оплати – PayPass та PayWave. У контролера буде спеціальне обладнання, яким він зможе перевірити, чи оплатила людина проїзд.

«Щойно ми поставимо валідатори – можна буде розрахуватися за проїзд банківською карткою. З 1 січня до 1 червня вже можна буде розраховуватися банківською і транспортною карткою, а з 1 червня – тільки транспортною, – розповідає Голутяк. – Втім, для гостей міста і тих, хто не хоче купувати картки, у водія буде спеціальний термінал. Він зможе приймати готівку, термінал друкуватиме квиток. Але такий квиток буде дорожчим».

Ціна зросте

За словами Віталія Голутяка, комунальники вже витратили 1,5 млн грн, на них купили 36 стаціонарних валідаторів, 26 переносних валідаторів для водіїв, систему стабілізації напруги та програмне забезпечення.

«Ми думаємо, що нам потрібні мінімум 200 стаціонарних валідаторів, – каже він. – У старі тролейбуси стаціонарні ставити не будемо. Якраз до червня до нас приїдуть 29 нових білоруських тролейбусів, почнемо ставити на них і на ті тролейбуси, які не плануємо списувати. На інші будемо давати водіям тільки переносні валідатори, через них теж можна розрахуватися транспортною карткою».

У франківському транспорті буде такий самий тип валідатора, як у Тернополі та Житомирі, їх виготовляє чеська компанія Mikroelektronika – лідер з виробництва такого обладнання у Європі, говорить Голутяк.

«Мер анонсував, що коли приїдуть нові тролейбуси – зросте ціна на проїзд, говорить директор КП «Електроавтотранс». – Ми думаємо, що ціна проїзду в комунальних автобусах і тролейбусах має бути однаковою, бо обслуговування тролейбусів не дешевше. Але остаточно ціну визначатиме виконком».

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

топ новин Івано-Франківщини за 22-23 лютого

Ви могли пропустити: топ новин Івано-Франківщини за 22-23 лютого

Публікуємо короткий огляд найважливіших новин Івано-Франківщини за 22-23 лютого 2025 року.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

На Івано-Франківщині проведуть восьмигодинне молитовне стояння до річниці повномасштабного вторгнення

24 лютого 2025 року у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача відбудеться масштабне молитовне стояння за мир та перемогу України, яке триватиме вісім годин та об’єднає вірян у спільній молитві за…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
грантів "Власна справа"

Івано-Франківщина – серед лідерів за кількістю схвалених заявок на отримання грантів “Власна справа”

749 жителів Івано-Франківської області, включаючи внутрішньо переміщених осіб, отримали державну підтримку на розвиток підприємництва в рамках програми “Власна справа”, що є складовою політики “Зроблено в Україні”.

ПЕРЕГЛЯНУТИ