news-image: Дороги Івано-Франківська взимку посипатимуть шлаком. Чи це безпечно?

За словами Володимира Юсипіва, начальника КП «ДРЕУ», цьогоріч підприємство закупило понад три тисячі тонн протиожеледної суміші. Прид­бали не концентрацію глини, як у минулі роки, а чистий гранітний відсів, який перемішують із сіллю. Юсипів каже, що дороги вже посипали новою сумішшю – лід танув швидше і болота не було. Також, додає він, купили 250 тонн шлаку, що складається з відходів спаленого вугілля, пишуть Версії з посиланням на Репортер.

На основних перехрестях вулиць уже розставили 83 ящики з протиожеледною сумішшю. Ще 20 контейнерів на підйомах і спусках. Загалом, об’єм сумішей, що придбали для посипки доріг, вдвічі більший, ніж торік. Всього на відсів і сіль ДРЕУ витратило майже 400 тисяч гривень, а на шлак 37 тисяч.

Звістка про посипку доріг шлаком стала неоднозначною для багатьох франківців. Хтось «за», хтось «проти». Перші вважають, що це цікавий експеримент, давно пора. Другі – що шлак псуватиме взуття, дороги, і, найголовніше, здоров’я через радіоактивні частинки.

Михайло Смушак, начальник департаменту комунального господарства МВК запевняє, що шлак не є шкідливим.

«У нас люди часто з мухи роблять слона. Зі шлакоблоків навіть будують хати, – каже він. – Якби шлак містив багато радіації – його б не реалізовували у багатьох містах України та Європи. Шлак легко зібрати з проїжджої частини, він не буде носитися за ногами, не утворюватиме болота. До того ж, шлак дешевший за звичайний відсів».

За словами Смушка, шлаком посипатимуть цент­ральні частини міста. Нині у Франківську є п’ять машин для розкидування піщано-соляних сумішей. Смушак каже, хотілося би більше, аби оперативніше реагувати. Втім, це вже краще, ніж було раніше. Якщо будуть великі снігопади і техніки не вистачатиме – використовуватимуть машини приватних структур, з якими уклали договори.

Комунальники запевняють, що болота й ожеледиці не буде. Невдовзі глянемо.