В Івано-Франківську за грантові кошти облаштують Центр альтернативної медицини для дітей, які мають захворювання опорно-рухового апарату та центральної нервової системи за проектом «АЛЬТЕРА», пишуть Версії з посиланням на сайт міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа. 

В залі засідань виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради відбулась прес-конференція з нагоди відбору для подальшого фінансування проєкту «Альтернативні терапії в Марамуреші та Івано-Франківську» в рамках Спільної операційної програми Румунія-Україна 2014-2020. Проект фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства.

Загальна сума проекту складає 1 611 760,20 євро, з яких сума для міста Івано-Франківська – 353 400,00 євро.

Партнери проєкту:

  • Головний бенефіціар – Рада повіту Марамуреш (Румунія)
  • Бенефіціар 1 – Головне управління соціальної допомоги та захисту дітей Марамурешу (Румунія)
  • Бенефіціар 2 – Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради (Україна)

Новий проект презентував начальник управління інвестиційної політики Ігор Попадюк. І зауважив, що на підготовку проектної заявки пішло три роки. «Наша команда виграла ще 11 мільйонів гривень для Центральної міської дитячої лікарні, що на вул.Чорновола,44. Тепер у місті буде центр альтернативної медицини для дітей, які мають захворювання опорно-рухового апарату та центральної нервової системи», – розповідає Ігор Попадюк.

Реалізація проекту передбачає здійснення ремонтних робіт спортивного залу, холу та кабінетів для реабілітації. А також закупівлю необхідного реабілітаційного обладнання (електроенцефалограф, електронейроміограф, ортопедичний пристрій MOTOmed дитячий для ніг і рук, пристрій ортопедичний CAT II, пристрій ортопедичний ZEBRA INVENTO, МОТОмед Граціле12, пристрій ортопедичний NOOK, пристрій ортопедичний DALMATIAN INVENTO, реабілітаційна система «Павук», кабіна для кінезотерапії, пристрій АКТИВАЛ, роллер для дітей з ДЦП «Курс», роллер для дітей з ДЦП «Еней»).

«В нашій дитячій лікарні зараз 220 дітей до 3-х років на обліку в катамнестичному кабінеті. Це дуже чудово, що з’явиться новий пакет для надання допомоги. Адже в нашій лікарні чудесні реабілітологи, логопеди та всі спеціалісти з величезним і зокрема закордонним досвідом. Ми маємо кадровий потенціал, але тепер ми матимемо й можливість його реалізувати. Завдяки реалізації цього проекту, наша лікарня стане дійсно європейською”, – розповідає директорка міської дитячої клінічної лікарні Ольга Бойчук.

Проектом передбачено також проведення тренінгів для лікарів та медичного персоналу та обмін досвідом з Європейськими партнерами. А для доступу пацієнтів з обмеженими можливостями та супроводжуючих осіб до кабінетів та спортивного залу лікарню буде обладнано електричною підіймальною платформою.

«Я вже оглянув приміщення в дитячій лікарні, які будуть ремонтуватись під цей проект. Нам вдалось багато зробити в цій лікарні. І відремонтувати соматичні відділення, приймальний покій та облаштувати катамнестичний кабінет.  І для нас дуже важливо, що цей проект буде реалізований завдяки грантовим коштам та спільній роботі команди управління інвестиційної політики над цим проектом», – ділиться міський голова Руслан Марцінків.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!