Про це повідомив Богдан Скрипюк, директор ПАТ “Івано-Франківськцемент” з транспорту, пишуть Версії з посиланням на Центр транспортних стратегій.

На питання про те, чи має намір компанія брати участь в пілотному проекті, Скрипюк відповів: “Ми подали заявку. Очікуємо позитивного результату”.

Нагадаємо, що на минулому тижні Кабмін прийняв постанову про реалізацію пілотного проекту щодо допуску приватного тяги на колії загального користування.

Згідно з документом, МІУ доручено затвердити тимчасове Положення про порядок допуску приватних локомотивів до роботи на окремих маршрутах на ж / д шляхах загального користування; визначити перелік учасників пілотного проекту та ділянки залізничних колій загального користування для здійснення курсування приватних локомотивів.

Також МІУ має щорічно до 31 березня подавати Кабміну інформацію про стан реалізації пілотного проекту.

Як відомо, “Івано-Франківськцемент” кілька років поспіль намагався домовитися з “Укрзалізницею” про допуск своїх локомотивів на інфраструктуру національної залізничної компанії для перевезення своєї продукції. У 2013 році компанія купила тепловоз General Electric локомотив ТЕ33А. У 2016 році з УЗ було досягнуто компромісу. “Укрзалізниця” в тарифному довіднику ввела окрему графу – локомотиви приватні з власної локомотивною бригадою.

“Ми в рамках експерименту отримали дозвіл на виїзд до Ходорова”, – пояснював ЦТС в 2016 році Богдан Скрипюк. Компанія експлуатувала крім General Electric ТЕ33А, тепловози 2М62 і М62.

У червні 2019 року стало відомо, що “Івано-Франківськцемент” заборонили виїзд своїми локомотивами на шляху УЗ. В “Укрзалізниці” цю інформацію підтвердили, повідомивши, що “з огляду на відсутність врегулювання на законодавчому та нормативному рівнях доступу приватних локомотивів до залізничної інфраструктури, розпорядженням від 17.04.2019 №Ц / 4-55 / 615-19 скасовано наказ регіональної філії “Львівська залізниця “від 02.01.2019 №2 / од та припинені експериментальні поїздки локомотивами і локомотивними бригадами ПАТ” Івано-Франківськцемент “.

Можна припустити, що, оскільки пілотний проект по допуску приватного тяги повинен бути реалізований до кінця року, не виключено, що в 2019 році він може обмежитися тим, що дозвіл про вихід на вже перевірені маршрути отримає саме “Івано-Франківськцемент”.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!