Франківська область очолила рейтинг найдемократичніших регіонів

По всій території України, окрім АР Крим, проводили дослідження – опитування експертів – у рамках проекту, який реалізувала ГО “Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень” у співпраці з Асоціацією регіональних аналітичних центрів за підтримки NED, пишуть Версії з посиланням на Галку.

Рівень демократичності на Прикарпатті досліджувала ГО “Центр “Антикорупційна платформа”.

У загальному рейтингу Івано-Франківська область посіла найвищу позицію.

“Але це не найвища сходинка у загальному розумінні. Область отримала 3,4 бали з 5 можливих, що означає перехідний рівень демократії. Тобто є проблеми у боротьбі з корупцією, невдоволення громадян щодо роботи певних органів, але в той же час активно розвивається журналістика”, – зазначила голова Правління ГО “Центр “Антикорупційна платформа” Христина Зелінська.

У п’ятірці також Тернопільська, Хмельницька, Сумська та Львівська області.

За станом розвитку міжетнічних та конфесійних відносин Франківська область теж на найвищій позиції – отримала понад 4, 1 балів із 5 можливих.

“Це дуле високий показник. У загальному по всій Україні прослідковується така ситуація”, – каже Зелінська.

Стан захисту прав людини на Прикарпатті оцінили у 3,2 бали, соціально-економічний стан – у 3,6 бали, гомадську активність – у 3,5 балів, стан ЗМІ – 4,1 бал, що найвищий по Україні.

“Порівняно з іншими регіонами, на Прикарпатті ЗМІ є більше. Є такі, що можуть працювати заангажовано, але, як експерти оцінили, на Прикарпатті є хороше середовище журналістів”, – зазначила голова Правління.

За рівнем розвитку децентралізації Івано-Франківська область у ТОП-5 лідерів – регіон отримав 3,4 бали, що є перехідним показником. За рівнем корупції Івано-Франківська область отримала 2,6 балів.

“На жаль, є високий рівень недовіри до органів правопорядку – 2,7 балів, хоч кримінальність невисока”, – розповіла Зелінська.

Результати досліджень передадуть органам самоврядування та правопорядку для ознайомлення.