Франківська викладачка очолила рейтинг кандидатів до Верховного суду

Другий конкурс, який було оголошено 2 серпня 2018 року, відбувався в чотири касаційні суди Верховного Суду.

У конкурсі, окрім суддів, брали участь також адвокати, науковці та кандидати із сукупним стажем. У підсумку серед 78 переможців конкурсу – 54 судді (69%), 14 – науковців (18%), 7 – адвокатів (9%), 3 – із сукупним стажем (4%). Таким чином, Комісія рекомендує на призначення майже 30% кандидатів, що раніше не працювали суддями.

Серед них – доцентка кафедри трудового, екологічного та аграрного права, кандидатка юридичних наук Юридичного інституту Прикарпатського національного університету Надія Багай. Вона отримала 811,25 балів і очолила рейтинг кандидатів до Касаційного господарського суду в складі Верховного Суду. Конкурс на 16 посад тут пройшли 38 кандидатів, пишуть Версії з посиланням на  “Галку”.

Серед переможців конкурсу на зайняття вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду 30 кандидатів наук та 5 докторів наук; жінок – 31, чоловіків – 47. Наймолодшому переможцю конкурсу 34 роки, а найстаршому – 61.

Комісії у проведенні конкурсу на одному з етапів допомагала Громадська рада доброчесності, яка встановлювала відповідність кандидата критеріям професійної етики та доброчесності під час кваліфікаційного оцінювання. Стосовно кандидатів ГРД підготувала 71 висновок. 55 кандидатів (77%) з висновками не потрапили до фінального рейтингу.

Нагадаємо, що 2 серпня 2018 року оголошено другий конкурс до Верховного Суду. Комісія отримала 659 заяв про участь у конкурсі, а допущено було 566 кандидатів. У складенні анонімного тестування взяли участь 525 кандидатів, з них успішно склали тестування — 316. За результатами складення іспиту до етапу співбесід було допущено 235 кандидатів. За період фінального етапу другого конкурсу до Верховного Суду «Дослідження досьє та співбесіди» 46 кандидатів із 235 не підтвердили своєї здатності здійснювати правосуддя у Верховному Суді. Саме таким чином зі 185 кандидатів Комісія сформувала рейтинг до найвищої судової інстанції України.