Українські льотчики ЗСУ привезли чергову перемогу із міжнародних змагань. В місті Градець-Кралове, де проходив авіаційний показ льотчик Олександр Оксанченко підтвердив свій професійний рівень та отримав трофей «За бездоганний найкращий динамічний показ», пишуть Версії з посиланням на Фіртку.

Олександр Оксанченко отримав позолочений кубок, який був розроблений спеціально для 1-місця у динамічному показі.

Загалом Україна була предславлена на статичному та динамічному показах двома літаками-винищувачами Су-27 та військово-транспортним літаком Іл-76 Повітряних Сил ЗСУ.

Надзвичайний та Повноважний Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс назвав виступ українського військового пілота на Су-27 найбільш очікуваною подією цьогорічного міжнародного авіапоказу CIAF-2017.

Велику увагу до себе привернув й вйськово-транспортний літак Іл-76.

Як розповів командир екіпажу Іл-76 Євген Шкурат, літак виявився найбільший по габаритах, по довжині та розмаху крил серед присутніх. А це 70-учасників показу із 10-країн світу.

“Останнім часом українські Повітряні Сили двічі на рік беруть участь на міжнародних престижних показах і отримують нагороди. Глядачів було дуже багато і тих людей, які прийшли подивитись на наш літак. Люди могли зайти всередину, сфотографуватися та поспілкуватися з пілотами”, – зауважив Євген Шкурат.

Крім того, за статистичний показ Іл-76 отримав перше місце та приз –  набір богемського кришталю – 6 бокалів.

Наразі у Франківську на військовому аеродромі літаки Су-27 та Іл-76 дозаправляють, також сьогодні вони проведуть навчальні польоти та відправляються на постійне місце дислокації у Миргород.