Франківські депутати вимагають скасувати “антисоціальну постанову” НКРЕКП

Згідно з документом, зовнішнє освітлення населених пунктів тарифікується за стовідсотковим роздрібним тарифом.

Додаткових 7,5 мільйонів гривень – саме у таку суму обійдеться для Івано-Франківська постанова Нацкомісії державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. «Завдяки» цьому документу зовнішнє освітлення населених пунктів тарифікується за стовідсотковим роздрібним тарифом. До порівняння, його рахували за коефіцієнтом 0,6, а ще раніше, до 1 березня 2016, 0,25.

Зниження вартості нічного освітлення для населених пунктів не українська вигадка, а гарна світова практика. Адже процес вироблення електрики є цілодобовим, а графік використання нерівномірним. До слова, ЄС всіляко заохочує використання електрики вночі, зокрема, й через пільгові тарифи. А у Франції взагалі встановлено нульовий тариф на зовнішнє освітлення населених пунктів.

Зростання вартості освітлення не просто стане величезним навантаженням на місцеві бюджети, а через економію може призвести до збільшення випадків травматизму та зростання злочинності.

Тому сьогодні депутатський корпус Івано-Франківської міської ради підтримав звернення до уряду та НКРЕП з вимогою скасувати цю антисоціальну постанову. Вважаємо, що електроенергія, вироблена на теренах України, повинна служити, в першу чергу, інтересам громад і держави, а не окремим монополіям та олігархічним групам. Сьогодні органи місцевого самоврядування очікують від уряду програм стимулювання розвитку енергоощадних технологій та заходів, а не навпаки – їх перешкоджанню. Сподіваємося, що нас почують. Хоча Асоціація Міст України вже зверталась з таким проханням, проте ані Верховна Рада, ні Кабмін не підтримали. Зрештою, як і інші рішення, які спрямовані не на збагачення олігархічних кланів”, – написав у Фейсбуці міський голова Руслан Марцінків.