В Івано-Франківській обласній лікарні проведено складну хірургічну операцію з закриття обширної рани черевної порожнини, спричиненої вогнепальним пораненням.
Медики Івано-Франківської обласної клінічної лікарні успішно виконали складну хірургічну операцію, закривши значний дефект черевної стінки у пацієнта з вогнепальним пораненням.
47-річний чоловік надійшов до лікарні з вогнепальним проникаючим пораненням черевної порожнини. Внаслідок травми утворився обширний дефект м’яких тканин розміром 27 на 10 см з оголенням кишечника.
“Це був дефект на 27 см. Його не було чим накрити. У цьому й новизна операції та її складність”, – пояснює Ігор Галіпчак, завідувач відділення хірургії.
Складність випадку вимагала спільних зусиль хірургів та комбустіологів. Операцію проводила команда лікарів: Ігор Галіпчак, завідувач відділення хірургії; Назар Заяць, хірург; Микола Пилипів та Роман Скалій, комбустіологи.
Хірурги застосували нестандартний підхід до вирішення проблеми:
Спочатку на рану наклали спеціальну сітку.
Потім сітку накрили клаптем шкіри, взятим зі стегна пацієнта.
“Хірургам, можливо, подібне вже зустрічалося, але таке вирішення ситуації ми застосували вперше”, – розповідає Микола Пилипів. – “Транспозиція для нас була непроста, бо дуже далеко ми переносили клапоть на судинній ніжці. Це була досить делікатна і протяжна препаровка судини”.
Лікарі зазначають, що пацієнта очікує тривале лікування. Основні ризики пов’язані з можливістю некрозу частини або всього клаптя через особливості його приживлення.
“Тепер лікарі чекають пригоєння клаптя, тому що воно там нестандартне. Оскільки знизу клаптя є сітка, то він пригоюється тільки по краях, там, де підшитий до шкіри”, – пояснюють медики.
Для зменшення ризиків хірурги змінили анатомічний шлях живлячої судини, щоб зменшити тиск м’язів під час ходьби.